Tenerifel pandi hotell koroonaviirusega nakatunu tõttu karantiini

{{1582626660000 | amCalendar}}
Foto: Google Street View

Tenerife saare edelaosas pandi teisipäeval karantiini hotell nimega Costa Adeje Palace, kuna seal avastati ühel külastajal koronaviirus. Sellesse hotelli viivad Eestist oma puhkajaid Novatours ja Tez Tour, ent praegu eestlasi seal ei ole, kinnitasid mõlemad reisibürood.

Koroonaviirus avastati ühel Itaalia arstil, kes oli tulnud Tenerifele puhkama Lombardiast, kus koroonapuhang on võtnud suure ulatuse. Itaallasest arst, kes viibis hotellis koos oma naisega, andis positiivse testivastuse esmaspäeval ja ta paigutati isolatsiooni Nuestra Senora de Candelaria ülikooli haiglasse. Teda testitakse uuesti, et kinnitust saada, kas tal on viirus või ei.

Sadadele hotellikülalistele, El Paisi andmetel koguni kuni tuhandele inimesele teatati, et nad püsiksid oma tubades, kuni neid on viiruse suhtes testitud. Üks külastaja pani Facebooki üles kirja, mis talle hotellitoa ukse alt sisse lükati, ja seal on kirjutatud, et hotell on terviseohu tõttu suletud, ja kuni tervishoiuametnike teateni tuleb jääda oma ruumidesse.

Hispaania meedia teatel takistavad julgeolekujõud inimestel hotellist lahkuda. Hiljem teatas üks külastaja BBC-le, et neil on lubatud hotellis ringi liikuda. Hotell Costa Adeje Palace pole juhtunut kommenteerinud.

Tenerife olukord võib keerulisemaks minna karnevalide tõttu, mis sel nädalal Kanaari saartel toimuvad ja kuhu tuleb kardetavasti tuhandeid inimesi. Novatoursi tegevjuht Sigrid Tammes kinnitas ERR-ile, et eestlasi selles hotellis ei ole.

"Novatoursil on see hotell küll müügil, aga sellel aastal ei ole ühtki Novatoursi klienti sellesse hotelli saadetud. Tegemist on hetkel vaid üksiku haigusjuhtumiga. Jälgime väga tähelepanelikult Eesti välisministeeriumi ja terviseameti soovitusi. Me ei hinda hetkel seda riski väga kõrgeks. Hetkel Novatoursi reisiplaanides mingeid muudatusi ei ole," rääkis Tammes.

Ka Tez tourist kinnitati, et Costa Adeje Palaces eestlasi praegu ei ole.

Koronaviiruse tõttu ei soovita välisministeerium reisida mitmesse Itaalia piirkonda ja teisipäevast alates on muutunud ka reisisoovitus Tenerifele.

"Meil on hetkel üleval Itaalia reisihoiatus, seal on üleval need piirkonnad, kus karantiin kehtestatakse. Hispaania osas meil on ka üleval hoiatus ja soovitus järgida kohalike ametivõimude korraldusi Tenerifel reisimise puhul," rääkis konsulaarosakonna lauaülem Laura Lilleväli.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: