Lesbose elanikud streigivad uute põgenikekeskuste rajamise vastu

{{1582823340000 | amCalendar}}
Foto: EBU/ERR

Kreeka Lesbose saare elanikud streikisid protestiks uute põgenikekeskuste rajamise vastu saartele.

Streigile eelnes kaks päeva meeleavaldusi, mis kohati muutusid vägivaldseks, kui protestijad üritasid jõudu kasutades pääseda põgenikekeskuste ehitusplatsidele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ülekäte läinud meeleavalduste mahasurumiseks saadeti saarele täiendavaid politseijõude. Ei läinud aga päevagi, kui siseministeeerium politseiüksused mandrile tagasi kutsus, mis Lesbose elanikele rõõmu valmistas.

"Saar saavutas väikese võidu. Keegi ei saa siin midagi vägivallaga läbi suruda," ütles protestija Athina.

Uued keskused peaksid asendama senised, ülerahvastatud põgenikelaagrid. Valitsus kinnitas, et keskused kiirendavad oluliselt varjupaigataotluste läbivaatamist ning positiivse vastuse saanud põgenikud saadetakse kiiresti mandrile. Saareelanikud aga kardavad, et põgenikeskused muutuvad alalisteks ning Lesbosele suurt koormust kujutavat põgenikevoogu ei kavatsetagi mandrile suunata.

Saareelanike sõnul on ainus rahuldav lahendus selline, kus ükski põgenik kauaks saarele püsima ei jää. Protestijate sõnul ei ole nad sellise nõudmisega sugugi isekad, vaid nende pakutud lahendus muudaks inimlikumaks ka põgenike enda elu.

"Järgmine samm peab olema põgenike vabastamine saartelt, et nad saaksid minna tõeliselt inimlikesse põgenikekeskustesse, kus nad saavad elada normaalsetes oludes. Tuleb teha lõpp põgenike saarel lõksus hoidmisele, mis nende elu kannatusterohkeks muudab," rääkis protestija, poliitik Nikos Manavis.

Peaminister Kyriakos Mitsotakis pidas saarerahva nõudmiste osas nõu Lesbose omavalitsustegelastega. Mida kohtumisel otsustati, pole veel teada.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: