Peaminister Ratas teeb neljapäeval poliitilise avalduse

Foto: Valitsuse kommunikatsioonibüroo

Peaminister Jüri Ratas teeb neljapäeval riigikogus poliitilise avalduse seoses koroonaviirusega.

Riigikogu pressiteenistuse saadetud eelinfo kohaselt on neljapäeval täiskogu istungil kell 10 kavas Ratase poliitiline avaldus seoses kujunenud olukorraga Eestis.

ERR-ile teadaolevalt peaks avaldus olema seotud koroonaviirusega levikuga.

Neljapäeva hommikul, enne Ratase avaldust, peab oma erakorralise istungi valitsus.

"Homme (neljapäeval- toim.) on minul plaanis teha vabariigi valitsusele ja kabinetile ettepanekud, nii juhtimisstruktuuri tõhustamiseks valitsuskomisjoni moodustamise osas kui ka teatud väga konkreetsete meetmete rakendamise osas, mis puudutab ka konkreetseid üritusi Eesti-siseselt, mis ei ole rahvusvahelised üritused," ütles Ratas kolmapäeval riigikogu infotunnis.

Reps: valitsus kaalub eriolukorra väljakuulutamist

Haridusminister Mailis Reps ütles "Aktuaalsele kaamerale", et valitsus kaalub neljapäeva hommikul eriolukorra väljakuulutamist.

"Sellisel juhul peab valitsus eraldi olukorra ehk eriolukorra välja kuulutama. Mida homme kell 9.00 tõepoolest kaalutakse. Juhul kui valitsus sellise otsuse teeb, siis on meil võimalik juba öelda, mida võib ja mida ei tohi teha," ütles haridusminister.

Reps täpsustas, et tema haldusalas võimaldaks eriolukord kehtestada ühtsed reeglid kõigile haridusasutustele ürituste, sisseastumiskatsete või ekskursioonide korraldamiseks.

Ratas: ka nakatunute lähikondsed saavad haiguslehele jääda

Peaminister Ratas ütles, et perearstid said loa nüüd ka tervetele inimestele, kes on naasnud ohupiirkonnast või kelle lähikonnas on nakatunuid, haiguslehe välja kirjutada, mille alusel saaks nad töölt koju jääda.

"Kas koroonaviiruse leviku piiramiseks koju jääv terve inimene võib haiguslehte vormistada? Mida paremini ennetame nakatumist, seda tõhusamalt piirame levikut. On hea, et ettenähtud 14 päeva vältel kodus jätkatakse töötamist, kuid mõistagi ei ole see iga ameti puhul võimalik. Seepärast oleme päri haiguslehe vormistamisega ka neil juhtudel, kui inimesel puuduvad viirusele iseloomulikud nähud, kuid ta on nakatunu lähikontaktne või on naasnud riskipiirkonnast. Vastavad juhised on edastatud perearstidele," kirjutas Ratas sotsiaalmeedias.

 

ERR teeb peaminister Ratase esinemisest oma veebiküljel otseülekande.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: