Ministeerium laiendas reisihoiatust Hispaaniale, Egiptusele ja Iisraelile

Lufthansa lennuk Tallinnas.
Lufthansa lennuk Tallinnas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Välisministeerium laiendas kolmapäeval oma reisihoitusi, soovitades koroonaviiruse laieneva leviku tõttu hoiduda reisimisest ka Egiptusesse, Iisraeli ning Hispaaniasse Madridi autonoomsesse piirkonda ja Baskimaale. Ülejäänud Hispaania osas palub ministeerium kaaluda reisi vältimatust.

Välisministeerium hoiatab, et viiruse tõkestamiseks rakendatavate meetmetega tuleks arvestada terves riigis. Oht sattuda karantiini või liikumiskeeldude mõjualadele võib tekkida ootamatult.

Terviseameti riskihinnangu põhjal on koroonaviiruse riskipiirkonnad Hiina, Itaalia, Iraan, Lõuna-Korea. Lisaks riskipiirkondadele ei soovita välisministeerium reisida Jaapanisse, Singapuri, Prantsusmaale, Saksamaale ning nüüd ka Hispaaniasse, Iisraeli ja Egiptusesse.

Samuti palume kaaluda kõigi välisreiside vältimatust, öeldakse ministeeriumi saadetud teates.

Kui Eesti kodanikel tekib koju pöördumisega probleeme, siis palub ministeerium helistada ööpäevaringselt töötavale konsulaarabi hädaabitelefonile numbril +372 53 01 9999.

Välisministeerium jälgib pidevalt olukorda ning uuendab aktiivselt reisisoovitusi lehel Reisi Targalt. Välisreisile suunduvatel inimestel palub ministeerium oma reis registreerida välisministeeriumi veebilehel.

Samuti soovitab ministeerium tutvuda riigipõhiste reisihoiatustega lehel https://reisitargalt.vm.ee/  ning jälgida koroonaviirusega seonduva üldise reisihoiatuse ajakohasust aadressil: https://reisitargalt.vm.ee/koroonaviirus/.

Riskipiirkonnas reisijatel ja riskipiirkonnas elavatel inimestel on haigestumise tõenäosus kõrge. Terviseamet soovitab inimestel, kes on viibinud viiruse levikupiirkonnas, Eestisse saabumisel viibida võimalusel 14 päeva kodusel režiimil.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: