X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Riik lükkab tagasi erameedia palve ajakirjanike palgatoetuseks

Ajalehed
Ajalehed Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Riik ei kavatse toetada kriisi tõttu raskustesse sattunud erameediaväljannete ajakirjanikele palga kompenseerimist nagu seda palus Eesti Meediaettevõtete Liit.

"Konkreetsetes kultuuriminsteeriumi kaudu jagatavates toetustes meediaettevõtete toetamine otseselt ei kajastu. Küll aga on meediaettevõtetel võimalus taotleda toetust ettevõtluse jaoks loodavatest meetmetest," ütles kultuuriminister Tõnis Lukas neljapäeval riigi kriisimeetmete abipaketi kultuuriministeeriumi haldusala toetusi tutvustades.

Eesti Meediaettevõtete Liit tegi valitsusele ettepaneku, et riik kompenseeriks kuni juulikuu lõpuni ajakirjandusliku sisu tootmisega seotud töötajate palgakulud 40 protsendi ulatuses. "Teeme meedialiidu egiidi all ühetaolise ja solidaarse uudismeediat (mis ei puuduta meelelahutust) toetava meetme ettepaneku. Palume meid toetada ajakirjandusliku sisu tootmisega seotud töötajate palgakulude kompenseerimisega 40 protsendi ulatuses nelja kuu jooksul (kuni juuli lõpuni)," kirjutatakse meedialiidu pöördumises, mis saadeti eelmisel nädalal valitsusele.

Liit on viidanud, et meediaettevõtted ei pruugi sobituda valitsuse pakutava töötukassa kaudu antava palgatoetuse skeemi alla.

Valitsuse pressiteenistusest öeldi kolmapäeval ERR-ile, et taotlus edastati kultuuriministeeriumi.

Lukas rääkis neljapäeval pressikonverentsil, et riik toetab meediaettevõtete programmides osalevaid loomingulisi inimesi ja ka see annab nendele suuremad võimalused tegutseda.

Minister tõi ka välja, et kultuuriministeerium tegi ettepaneku vähendada sarnaselt paberväljaannetele ka digitaalselt levitatava meedia käibemaksu 9 protsendile, mis samuti võiks meediat toetada.

"Raamatute puhul puudutab see nii raamatuid kui õppevahendeid, meedias aga ajalehti ja ajakirju ning nendega seotud veebiväljaanded. Aga see ei puuduta reklaamile suunatud ja pornograafilisi väljaandeid," rõhutas Lukas.

Valitsuse neljapäeval avaldatud majanduse toetusmeetmetes on kultuurivaldkonnale ette nähtud kokku 25 miljonit eurot lisaraha.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: