Riik ei luba Tallinkil veel Gotlandi liiniga alustada

Tallinki uusim laev Megastar
Tallinki uusim laev Megastar Autor/allikas: Tallink/Andres Raudjalg

Valitsus ei anna veel Tallinkile luba Gotlandi liini avamiseks, sest riigikantselei andmetel on sealne nakatumise olukord liiga riskantne, ütles välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa) valitsuse pressikonverentsil.

"Me arutasime valitsuses seda Tallinki soovi. Tallinki lähtekoht oli, et seal on kaks nakatunut 100 000 inimese kohta kahe nädala jooksul, riigikantselei tuvastas, et seal on 30 nakatunut," rääkis Reinsalu, kelle sõnul ei tohi see arv olla üle 25.

Reinsalu sõnul leppis valitsus kokku, et see numbrite küsimus vaadatakse järgmisel nädalal koroonaviiruse ekspertkomisjonis üle.

"Valitusse seisukoht oli selline, et me jaatavat vastust ei pidanud võimalikuks anda. Me vaatame sellele uuesti otsa uuesti järgmisel nädalal," sõnas Reinsalu.

"Kui meil on kindlus, et meil ei teki ülemäärast riski viiruse levikule, siis me rahvusvahelisi transpordiühendusi võimaldame," lisas välisminister.

Tallinki juht Paavo Nõgene rääkis ERR-ile antud intervjuus, et on soovib hakata 5. juulist pakkuda reisi Tallinnast Gotlandile.

Nõgene rääkis, et kuigi koroonaviirusesse nakatumine Rootsis on 100 000 elaniku kohta viimase kahe nädala jooksul umbes 70 uut nakatunut, siis Gotlandil on see näitaja alla kahe.

"Me oleme valitsuse poole pöördunud palvega, et Gotlandi saart analüüsitaks selle kriteeriumi juures eraldi. Ja juhul, kui see nakatumisnäitaja jääb antud kriteeriumitest, mis on kehtestatud , ehk 15 nakatumist kahe nädala keskmisena 100 000 elaniku kohta, siis Tallink soovib alates 5. juulist Gotlandile reise pakkuda," lausus Nõgene.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: