Venemaa eitab oma osalust Valgevenes vahistatud palgasõdurite lähetamises

Foto: SCANPIX / REUTERS

Venemaa presidendi pressiesindaja sõnul ei ole Kremlil infot Valgevenes vahistatud väidetavate Vene palgasõdurite seadusevastastest plaanidest, kes Minski kinnitusel kavandasid riigis terrorirünnakuid.

"Meil ei ole infot nende toime pandud seadusevastasest tegevusest," ütles Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov neljapäeval.

Valgevene teatas neljapäeva ennelõunal, et erasõjafirma Wagner kinnipeetud 33 võitlejat kahtlustatakse terroriaktide kavandamises enne 9. augusti presidendivalimisi. Valgevene kutsus välisministeeriumisse aru andma Vene suursaadiku.

Peskov ütles neljapäeval, et Moskva ootab Minskilt ammendavaid selgitusi võitlejate kinnipidamise kohta ning avaldas lootust, et nende õigused on täielikult tagatud.

Peskov: erasõjafirmasid Vene seadused ette ei näe

Peskov rääkis ka pressikonverentsil, et Venemaa seadused ei näe ette erasõjafirmade tegevust. "Mis asi on erasõjafirma Wagner? Venemaal ei ole juriidiliselt sellist mõistet nagu erasõjafirma," ütles Peskov.

Tema sõnul on seadustes sätestatud eraõiguslikud turvafirmad, kuid mitte sõjategevuses osalevad ettevõtted.

Küsimusele, kas Wagner tegutseb Venemaaöl de-facto, vastas Peskov: "Mul ei ole mitte mingisuguseid andmeid mingitest sõjakompaniidest. Ma ei tea sellest."

Wagneri grupp on Wikipedia andmeil 2014. aastal Venemaal asutatud paramilitaarne organisatsioon, mis on mitmel pool maailmas toimunud sõjalistes konfliktides toetanud Venemaa huve. Asutamisest alates on üksuse võitlejad osalenud väidetavalt Süüria, Liibüa ja Sudaani kodusõjas ning Donbassi sõjas.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters, Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: