Valgevene edastas vahistatud Vene palgasõdurite nimekirja Ukrainale

Valgevene eriüksuslased väidetavaid Vene palgasõdureid kinni võtmas.
Valgevene eriüksuslased väidetavaid Vene palgasõdureid kinni võtmas. Autor/allikas: SCANPIX / TT NYHETSBYRÅN

Valgevene välisministeerium edastas Ukrainale nimekirja Vene palgasõduritest, kes ööl vastu kolmapäeva terrorikahtlusega kinni võeti. Ukraina soovib Donetski separatistide pool sõdinud venelaste üle kohut mõista.

"Me saime Valgevenes kinni peetud kodanike nimekirja ning Valgevene välisministeerium palus see edastada Ukraina pädevatele organitele, et kontrollida, kas neist keegi on meie riigi territooriumil kuritegusid toime pannud või osalenud sõjategevuses," ütles Ukraina välisminister Dmitri Kuleba reedel peetud veebripressikonverentsil.

Kuleba rõhutas, et küsimus ei ole ainult selles, kui palju 33 kinnipeetu hulgas on Ukraina kodanikke. "Küsimus on laiem - väga tähtis on ka kindlaks teha, kes sellesse nimekirja kantutest on võtnud osa sõjategevusest okupatsioonivägede poolel, ebaseaduslike formeeringute koosseisus ja sisuliselt - kas nad on osalised toime pandud kuritegudes," rääkis Ukraina välisminister.

Kuleba sõnul tegelevad Ukraina pädevad asutused juba aktiivselt selle teemaga. "Soovin enda poolt rõhutada, et Ukraina on alati Valgevenet toetanud, on alati olnud Valgevene usaldusväärne partner ja me toetame selle meie jaoks sõbraliku riigi isesiesvust, suveräänsust ja stabiilsust," lisas Ukraina välisminister.

Valgevene eriüksused võtsid ööl vastu kolmapäeva, 29. juulit, Minski lähistel kinni 32 ja Valgevene lõunaosas veel ühe Vene palgasõduri, keda peetakse erasõjakompanii Wagner võitlejateks.

Valgevene julgeolekunõukogu riigisekretär Andrei Ravkov teatas neljapäeval, et kinnipeetud annavad tunnistusi ning samuti teatas Ukraina julgeolekunõukogu, et esitab palve võitlejad Ukrainale välja anda. Neljapäeval esitaski Kiiev Minskile palve anda Ukrainale välja anda võitlejad, keda kahtlustatakse separatistliku Donbassi territooriumil toime pandud kuritegudes.

Valgevene võimude väitel kavatsesid Vene palgasõdurid korraldada 9. augusti presidendivalimiste eel provokatsioone.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: