Kuressaare lennuhankele leiti võitja, tulemused vaidlustati taas

{{1598432280000 | amCalendar}}
Transaviabaltika lennuk Jetstream 32.
Transaviabaltika lennuk Jetstream 32. Autor/allikas: Jüri Norkroos

Juba ülemöödunud aastast kestvale Kuressaare lennuliini hankele leiti küll võitja, kuid hanke tulemused vaidlustati jällegi. Hankele esitas pakkumuse viis ettevõtet.

Kuressaare-Tallinna lennuliini hankel tunnistati edukaks lennufirma Nyxair OÜ pakkumus, kuid selle vaidlustas Nordica tütarfirma Regional Jet OÜ, öeldi ERR-ile maanteeametist.

See tähendab, et mitu aastat kestnud otsingud liinile uue teenindaja leidmiseks jätkuvad. Kuni uue teenindaja leidmiseni jätkab liinil reisijate vedamist Leedu firma Transaviabaltika, kes esitas konkursile samuti pakkumuse.

Lisaks esitasid konkursile pakkumuse Ruhnu liini teenindav Diamond Sky ja Läti kaubalende opereeriv firma RAF-AVIA.

Transaviabaltika vaidlustas Kuressaare lennuliini hanke esialgu möödunud aasta lõpul, kuna ettevõte soovis liini teenindada enne 2000. aastat valmistatud lennukitega, mis ei vastanud hankes kehtestatud nõuetele. Lennufirma jäi vaidluses kaotajaks.

Transaviabaltika teenindab liini ka praegu, ettevõttega sõlmis maanteeamet lepingu kuni uue vedaja leidmiseni.

Lennuhanke tähtaega on kohtuvaidluste tõttu korduvalt edasi lükatud. Hanke eeldatav maksumus on 16,8 miljonit eurot.

Nyxair teenindab lennuliine Rootsis

Hanke võitnud NyxAir teatas kolmapäeval, et teenindab alates sellest nädalast kahte Rootsi siseliini, lennates Stockholmi Bromma lennujaamast Malmösse ja Ängelholm-Helsingborgi. Reisid toimuvad lennufirma Air Leap tellimusel.

NyxAir teenindab liine kahe 50-kohalise Saab 2000-ga, mis on renditud Jetstream Aviation Capitalilt ning kantud Eesti õhusõidukite registrisse, teatas ettevõte.

Koos uute liinidega teenindab Air Leap Brommast kokku seitset sihtkohta ning on sellega Bromma lennujaama üks peamisi operaatoreid.

NyxAir on 2017. aastal loodud Eesti erakapitalil põhinev lennuettevõte, mis opereerib regulaar- ja tellimuslende Saab 2000 ja Saab 340 reisilennukitega ning Saab 340 kaubalennukitega. Lisaks Eestile on NyxAir teenindanud lende Euroopas ja Aafrikas. NyxAiril on Eesti Lennuameti väljastatud lennuettevõtja sertifikaat ja hooldusorganisatsiooni sertifikaat ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi väljastatud lennuettevõtja lennutegevusluba reisijate, posti ja/või lasti veoks õhu teel tasu eest. NyxAir on Euroopa lennufirmade ühenduse ERA (European Regions Airline Association) liige.

Toimetaja: Barbara Oja, Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: