Riik ei loobunud Tallinna-Kuressaare lennuhankel lennuki vanusepiirangust

Kuressaare lennujaam.
Kuressaare lennujaam. Autor/allikas: ERR

Maanteeamet otsustas muuta pikalt vaidluse all olnud Tallinna-Kuressaare lennuhanke tingimusi nii, et lennukitele sätestatav vanusepiirang oleks uue hanke dokumentides juriidiliselt täpselt fikseeritud.

Maanteeameti liiklusdirektor Meelis Telliskivi ütles esmaspäeval ERR-ile, et lennuki vanuse nõue jäi alles. "Jätsime sisse, panime need teistesse riigihanke alusdokumentidesse."

Ta lisas, et muudatuse tõttu lükkus pakkumuste esitamise tähtaeg edasi ja uus pakkumuste esitamise tähtaeg on 21. jaanuar.

Riigihangete vaidlustuskomisjon (VAKO) rahuldas novembri lõpus Leedu lennufirma Transviabaltika taotluse, milles ettevõte soovis Tallinna-Kuressaare lennuhankes lennukitele seatud 20-aastase vanusepiirangu tühistamist. Maanteeametil oli võimalus otsus kohtus vaidlustada.

Komisjoni liige Mart Parind selgitas toona: "Maanteeamet ei ole hangitavat teenust sisustanud selliselt, et teenuse nõuetekohane osutamine eeldaks ilmtingimata mingile vanusepiirangule vastava lennuki kasutamist. Järelikult ei saa kindla vanusega lennuki kasutamine näidata pakkuja suutlikust hankelepingut korrektselt täita."

Parindi sõnutsi ei luba vaidlustuskomisjoni otsus lennuhanget läbi viival maanteeametil lennuki vanusepiirangut seadvat kvalifitseerimisklauslit hankesse jätta, kui amet teenusepakkuja kohustusi ei muuda.

Majandusminister Taavi Aas tegi tänavu sügisel maanteeametile ettepaneku kirjutada hanketingimustesse lennuki vanus, kui Saaremaa vallavanem Madis Kallas oli talle saatnud kirja, kus märkis, et vallavalitsuse järgi peaks lennuliini hanke tingimustes sätestama lennuki vanuse kriteeriumi, kuna üle 20 aasta vanuste lennukitega polevat lennuühenduses olulist kvaliteedihüpet võimalik saavutada.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: