Ornitoloog kirjutas raamatu algajatele linnuvaatlejatele

Foto: Juhan Hepner/ERR

Ornitoloog Tarvo Valker sai valmis uue raamatu "Kuidas saada linnuvaatlejaks?". Autori sõnul ajendas teda teost kirjutama see, et viimane sarnase käsitlusega raamat ilmus Eestis enam kui 50 aasta eest.

Tarvo Valker on kirjutanud varem raamatuid näiteks lindude rändest ja röövlindudest. Nüüd võttis ta ette näpunäidete jagamise linnuhuvilistele, kes alles alustavad suleliste avastamist.

"Meil on väga palju häid selliseid linnumäärajaid ja muid kitsamalt linnurühmi tutvustavaid käsiraamatuid, aga ma ise tundsin puudust, kui ma linnuvaatlusega alustasin," põhjendas Valker raamatu koostamist. Kuna väga palju linnuliike on isegi linnaelanikel oma koduaias või kodu lähedal olemas, siis oli tema soov avada inimeste silmad ja näidata, et meie ümber on rohkem linnuliike kui me oskamegi arvata.

Valkeri sõnul ilmus Eestis viimane sarnane teos, mille autoriks oli Eerik Kumari, enam kui 50 aasta eest. Linnuvaatluse tehnilised võimalused on vahepeal aga tormiliselt arenenud.

"Ma arvan, et kõige rohkem abi on sellest raamatust just selles, et kuhu üldse vaadata, kui linde jälgida," ütles Valker.

"Enamasti inimesed märkavad linde, kes on väga silmatorkavad. Kui tõesti kured lendavad üle pea suure kisaga või kõnniteel jalutab mõni lind meile vastu, siis me teda loomulikult näeme, aga just suunata inimesi vaatama, et kas täna hommikul on maja katusel mõni lind või sirelipõõsa peal, kas seal keegi tegutseb."

Valker ütles, et kirjastas raamatu ise, sest see andis koostamisel rohkem vabadust.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: