Fotod ja video: Ratas andis ameti Kallasele üle ja uue valitsuse esimene istung

{{1611662400000 | amCalendar}}

Neli aastat ja kaks kuud kaht valitsust juhtinud Jüri Ratas (KE) andis teisipäeval Stenbocki majas ameti üle värskelt ametisse astunud peaminister Kaja Kallasele (RE).

Jüri Ratas ütles Kaja Kallasele, et peaministri amet on ennekõike vastutus Eesti rahva ees, et riik ja iseseisvus oleks kaitstud, Eestimaa inimeste heaolu ning ühiskonna ühtsus kasvaks.

"Kinnitan, et ameti üleandmise hetkel on Eesti riik heas seisus. Eesti rahvaarv kasvab, meie inimeste toimetulek on paranenud, tõusnud on lastetoetused ja pensionid, paranenud on riigijuhtimine tänu riigireformi läbiviimisele. Eesti rahvusvaheline positsioon on tugev, meie kulud riigikaitsele on olnud kõrgemad kui varem," lausus Ratas.

"Ent me seisame jätkuvalt silmitsi pika ja raske võitlusega koroonaviiruse epideemia vastu. Soovin sulle jõudu ja kordaminekuid. Olen kindel, et seisad meie rahva heaolu ja huvide eest ning saad peaministri ametiga väga hästi hakkama," lisas Ratas.

Peaminister Kaja Kallas tänas Jüri Ratast ja tema kaht valitsust tehtud töö eest Eesti elu edendamisel. "Tänan sind panuse eest, mille oled peaministrina andnud Eesti seisukohtade esindamisel nii Euroopa Liidus kui ka suhetes liitlastega ning töö eest, mida eelmine valitsus on teinud koroonaviiruse epideemia ohjeldamisel. Tean, et see ei ole üksnes suur au, vaid see on ka vastutus ja usaldus, mille vääriline peab peaminister olema," lausus peaminister Kallas.

Kallas tutvus kohapeal esimeste riigikantselei töötajatega, suurem osa töötajaid sai koroonaviiruse leviku olukorra tõttu peaministri tervitussõnadest osa videoülekande teel.

Teisipäeval ametisse astunud peaminister Kaja Kallase valitsuse peamine eesmärk on jätkata tulemusliku COVID-19 kriisi lahendamisega, hoida Eesti edasivaatavana ning arendada meie riiki kõigis selle valdkondades ja piirkondades.

Ka ametisse astunud ministrid nimetasid koroonaviiruse levikuga seonduvaid probleeme oma töös praegu kõige tähtsamaks.

"Praegu on kõige suurem väljakutse seotud ikkagi sellega, kuidas lahendada koroonakriisist tulenevad piirangud ja mõjud majandusele ja Eestile," ütles välisminister Eva-Maria Liimets "Aktuaalsele kaamerale".

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna (RE) ütles, et tema hinnangul peaksid koolid viiruse leviku ajal jääma avatuks nii kauaks kui vähegi võimalik.

"Kui kooli tekib haiguskolle, siis koostöös tervseametiga otsustada, kuidas edasi minna. Aga lausalisi koolide sulgemisi me teeksime kõige viimasel võimalusel. On oluline, et koroonaviiruse tõttu ei jääks ühegi lapse haridustee kuidagi poolikuks või auklikuks," sõnas ta. 

 

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Anne Raiste, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: