Lääne Elu: ettevõtja lammutab Lennart Meri kunagise residentsi

2015. aastal tõi riigikontroll välja, et Paslepa lahe ääres puudub juurdepääs kallasrajale ja ajaloolisele sadamakohale, kust kohalikud elanikud saavad paatidega merele minna.
2015. aastal tõi riigikontroll välja, et Paslepa lahe ääres puudub juurdepääs kallasrajale ja ajaloolisele sadamakohale, kust kohalikud elanikud saavad paatidega merele minna. Autor/allikas: Riigikontroll

Ettevõtja Armin Karu lammutab Paslepas Lennart Meri endise residentsi hooned, et sadam täielikult uuendada, kirjutab Lääne Elu.

Haldushoone asemele ehitatakse osaliselt pinnasevallidesse peituv uus kolmnurkne sadamahoone, milles on pinda 933 ruutmeetrit ja kuhu tulevad majutus- ja toitlustusruumid.

Residentsi asemele kerkib 630 ruutmeetri suurune kaptenimaja ning krundile tulevad ka kaks külalistemaja, kumbki pisut enam kui 70 ruutmeetrit.

Karu peab suveresidentsi kinnistu aia nihutama nii palju krundi piirist sissepoole, et kallasrajal liikujad saaksid käia mööda tema krunti ja lubama ka kalamehi lautrini.

Paslepa mere ääres asuva suveresidentsi kinnistu omanik on tuntud ettevõtja Armin Karu, kes ostis 4,6 hektari suuruse kinnistu 2008. aasta novembris Riigi Kinnisvara AS-ilt 15,3 miljoni krooni eest.

Nõukogude ajal oli Paslepa EKP keskkomitee esimese sekretäri Karl Vaino lemmikkalapüügikoht, sest seal olid väga head ahvena- ja haugipüügikohad.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: