Soome karmid piirangud kärpisid laevareisijate arvu veel pea poole võrra

Lumine Tallinn
Lumine Tallinn Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinki reisijate arv on Soome uute piirangute ajal langenud jaanuariga võrreldes poole võrra. Soome langetab otsuse piirangute pikendamise osas selle nädala lõpus, eeldatavalt reedel.

"Kahtlemata on Soome poolt kehtestatud täiendavad piirangud reisimist mõjutanud. Riikidevahelise vaba liikumise piirangutel on kohene mõju meie reisijatearvule," ütles Tallinki kommunikatsioonijuht Katri Link ERR-ile.

Jaanuari keskpaigas, enne Soome kehtestatud täiendavaid riiki sisenemise piiranguid reisis Tallinki teatel Tallinna ja Helsingi vahelisel liinil sõitvatel laevadel päevas kokku 800 reisijat ja nädalas 5500 reisijat.

Möödunud nädalal jäi Tallinki laevade Stari ja Megastari reisijate arv nädala jooksul alla 3000 inimese ehk niigi tavapäratult väike reisijate arv langes pea poole võrra.

Võrdluseks: möödunud aasta jaanuaris reisis Eesti ja Soome vahel kokku pea 330 000 inimest, tänavu reisis jaanuaris liinil kokku 93 300 inimest.

Soome kehtestas karmimad piirangud 27. jaanuarist, kahe riigi vahel võisid kuu jooksul reisida tervishoiutöötajad, riigi ealnikud, diplomaadid, Soome kodaniku pereliikmed ja vältimatutel perekondlikel põhjustel reisijad.

Enamasti on Lingi sõnul reisinud piirangute ajal Eesti ja Soome vahel ühes või tesises riigis töötavad inimesed ja kaubavedajad.

Link lisas, et Soome plaanib piirangute pikendamise üle arutelu selle nädala lõpus. "Siis selgub, mis juhtub pärast 25. veebruari ja kas piiranguid pikendatakse või ei," ütles ta.

Reedel läheb Helsingisse visiidile ka peaminister Kaja Kallas.

Tallinki juht Paavo Nõgene polnud valmis olukorda enne Soome valitsuse uut otsust kommenteerima.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: