Eesti Energia sõlmis Taani firmaga Baltikumi suurima roheenergia ostulepingu

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Meretuulepark. Foto on illustratiivne. Autor/allikas: European Wind Energy Association/Flickr (CC BY-NC-ND 2.0)

Eesti Energia sõlmis lepingu Taani taastuvenergiaarendajaga European Energy, millega ostab kümne aasta jooksul ära 3,8 TWh mahus Leedus toodetud roheenergiat. Tehingu rahaline maht ei kuulu avalikustamisele.

Tegemist on ajaloo suurima taolise tehinguga Baltimaades ning ühe suurimaga Põhjamaades, teatas Eesti Energia.

Eesti Energia on tütarettevõtte Enefit Green kaudu küll piirkonna juhtiv taastuvenergia arendaja, kuid pikaajalised elektriostulepingud teiste arendajatega võimaldavad energiakontserni juhatuse liikme Margus Valsi sõnul veel enam klientidel oma keskkonnajalajälge vähendada Baltikumis kohapeal toodetud taastuvelektriga.

Alates 2023. aastast ostab Eesti Energia European Energy kolmest valmivast tuulepargist energiat mahus, mis on ligikaudu võrdne poolega Eesti aastasest elektritarbimisest.

Ostetud taastuvelektriga varustab Eesti Energia eelkõige ärikliente, kes sõlmivad ettevõttega pikaajalisi fikseeritud hinnaga tuuleenergia ostulepinguid. Selliseid on Eesti Energia sõlminud viimastel kuudel ligi saja ettevõttega üle Baltikumi.

European Energy on taastuvenergia arendaja, kes ehitab tuule- ja päikeseparke kogu maailmas. Ettevõte asutati 2004. aastal Taanis ja on praegu esindatud enam kui 11 Euroopa riigis, lisaks ka Ameerika Ühendriikides ja Brasiilias.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: