Danske Bank rahapesu uurimise pärast Eestis muret ei tundnud

Danske Bank.
Danske Bank. Autor/allikas: Zuma Press/Scanpix

Danske Bank ei pidanud ohtlikuks oma Eesti filiaalis toimunud rahapesu uurimist Eesti võimude poolt, kirjutab Eesti Päevaleht (EPL) viidates tema kätte sattunud salajasele dokumendile.

"Panka ei ohusta rahapesuvastaste reeglite rikkumise eest kriminaalvastutusele võtmine, sest sellised rikkumised ei ole alates jaanuarist 2015 kriminaalkorras karistatavad," edastas EPL panga tellimusel advokaadibüroos Ellex Raidla koostatud analüüsi seisukoha.

Samuti ei saa Eesti konfiskeerida Danskelt rahapesuga seotud ülekannetega teenitud tulu, kuna selleks oleks vaja süüdimõistvat otsust, aga kuna väärtegu on juba aegunud, kaob ka see võimalus.

Panka saaks küll konkreetse rahapesu eest vastutusele võtta, aga see eeldaks prokuratuurilt keerukat rahvusvahelist tõendamist, märgib leht. Aga kuna Danske Banki Eesti filiaal ei ole Eesti seaduste kohaselt äriühing, siis on kaheldav, kas haru saab ka tegelikult vastutusele võtta, lisatakse samas memos.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: