USA ja EL lubasid suurendada transatlantilist koostööd

Euroopa Komisjoni asepresident Valdis Dombrovskis
Euroopa Komisjoni asepresident Valdis Dombrovskis Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/YVES HERMAN

USA ja EL avaldasid esmaspäeval ühisavalduse, milles lubasid suurendada transatlantilist koostööd. Brüssel ja Washington tahavad ühiselt vastu seista Pekingi kasvavale domineerimisele globaalses kaubanduses.

Avalduse avaldasid USA kaubandusesindaja Katherine Tai, USA kaubandusminister Gina Raimondo ja Euroopa Komisjoni asepresident Valdis Dombrovskis. 

EL ja USA leppisid kokku, et välditakse muudatusi, mis mõjutaksid kahepoolset kaubandust negatiivselt, teatas Financial Times

Euroopa Liit ei plaani samuti enam tariifide suurendamist USA toodetele.

2018. aastal kehtestas USA endine president Donald Trump tariifid Euroopa Liidu alumiiniumile ja terasele. Trump väitis, et tariifid olid vajalikud USA julgeoleku tagamiseks. 

EL kehtestas kättemaksuks tariifid USA toodete vastu. Tariifid kehtestati selliste USA toodete vastu nagu viski ja mootorrattad. 

"Vastutariifide tõstmisest loobumine näitas, et EL astub samme atlandiüleste suhete taaskäivitamiseks," ütles Dombrovskis.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: