ERR Lätis: uuenenud valitsus plaanib majanduses põhimõttelist muudatust

Lätis jõuti lubatust varem kokkuleppele valitsuskoalitsiooni uuendamises ning senise viie partneri asemel jätkab neli, sest valitsusest lahkub lagunev ja populaarsust kaotav erakond Kellele Kuulub Riik. Uuenenud valitsus lubab riigi majanduses suurt muudatust.

Läti koalitsioonis jätkavad Uus Konservatiivne Partei, Rahvuslaste Ühendus, Arengule/Poolt ja peaministri juhitav Uus Ühtsus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Seimis koostöömemorandumit allkirjastades lepiti kokku jätkata haridus- ja õigussüsteemi ning sadamate reformi.

Peaminister Krišjanis Karinš ei öelnudki, miks Kellele Kuulub Riik koalitsioonist lahkus, viidates, et tegu oli osapoolte poliitilise kokkuleppega.

"Töödest, mis meil tuleb ära teha, on peamine viia lõpule väljumine koroonapandeemiast. Teeme kõik selleks, et majanduse areng muutuks prognoositavaks ja stabiilseks," ütles peaminister.

"Loodan, et uus valitsusmudel suudab jätkata oma tööd kuni järgmiste parlamendivalimisteni, milleni polegi enam palju aega jäänud - aasta ja mõned kuud," sõnas Läti president Egils Levits.

Vahetuvad sise-, haridus- ja sotsiaalminister. Parteid vahetanud Janis Vitenbergs naaseb majandusministri ametisse.

Uuenenud valitsus plaanib põhimõttelist muudatust Läti majanduses ehk sisuliselt toetada seda, mida elu ise juba muutnud on - transiidimaast Lätist saagu ekspordiriik.

"Meie riigi arengumudel tugines väga pikka aega transiidile - rahatransiidile meie pankade kaudu ja toormetransiidile meie sadamate kaudu. Selle pikaaegse poliitika tulemina on tekkinud küll mõned jõukad inimesed, kuid pole piisanud selleks, et tõsta heaolu meie riigis vajalikule tasemele," selgitas Karinš.

Laupäeval on Lätis kohalikud valimised ja koalitsioon lubas tuleviku suhtes kokku leppida pärast neid. Peamiselt Uue Konservatiivse Partei nõudmisel aga tehti otsused kiiremini.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: