Times: Taliban mõrvas Kandaharis viimase kuu jooksul 900 inimest

Talibani pealetungi tõttu peavad tuhanded inimesed oma kodudest põgenema
Talibani pealetungi tõttu peavad tuhanded inimesed oma kodudest põgenema Autor/allikas: SCANPIX/EPA/JALIL REZAYEE

Ajaleht The Times teatas, et Talibani võitlejad mõrvasid viimase kuu jooksul Kandahari provintsis 900 inimest. Suurem osa provintsist on nüüd islamiorganisatsiooni kontrolli all.

"Taliban tappis sadu afgaane. Talibani võitlejad liikusid läbi inimeste kodude. Nad tõmbasid inimesi kodudest välja ja otsisid julgeolekujõudude liikmeid või valitsuse töötajaid," ütles Kandahari endine politseijuht Tadin Khan.

Taliban on Kandahari provintsi pealinna ümber piiranud. Provintsi pealinn kannab samuti Kandahari nime. Samas regioonis sündis 1990. aastate alguses Talibani organisatsioon. 

"Viimase pooleteise kuu jooksul tapsid nad tõenäoliselt 800–900 inimest. Rahvas kannatab," ütles Khan. 

Kaks nädalat tagasi tapsid islamistid brutaalselt populaarse Afganistani koomiku Nazar Mohammadi. 

Inimõiguste organisatsiooni Human Rights Watchi andmetel tapavad islamistid usuteadlasi ja kodanikuaktiviste. 

"Iga vahistatud inimese, olgu ta tsiviilisik või sõdur, hukkamine on tõsine Genfi konventsiooni rikkumine. See on sõjakuritegu. Talibani ülemad vastutavad selliste sõjakuritegude eest," ütles Human Rights Watchi tööline Patricia Gossman. 

Talibani julmuse tõttu põgenevad sajad tuhanded afgaanid oma kodudest, teatas The Times

Taliban tungib peale terves riigis. Piiripunktid Iraani, Türkmenistani, Usbekistani ja Tadžikistani ümbruses on langenud Talibani valdusesse. 

Talibani kohalolek Kesk-Aasia ümbruses häirib ka Venemaad. 

Tadžikistani Afganistani piiril algas  Vene-Usbekistani-Tadžikistani õppus, milles osaleb üle 2500 sõjaväelase, edastas neljapäeval Vene Kesksõjaväeringkond.

Venemaa kaitseministeerium teatas samuti, et Usbekistani paigutatakse neli TU22M3 ülehelikiirusega strateegilist pommitajat.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: