Venemaa määras Navalnõi vennale tingimisi vangistuse

Aleksei Navalnõi vend Oleg Navalnõi
Aleksei Navalnõi vend Oleg Navalnõi Autor/allikas: SCANPIX/Mikhail Tereshchenko/TASS

Vangistatud Kremli kriitiku Aleksei Navalnõi vennale määrati reedel ühe aasta pikkune tingimisi vangistus koroonapiirangute rikkumise eest varem sel aastal.

Oleg Navalnõid ja veel mitut opositsioonitegelast süüdistatakse venelaste kutsumises ilma loata korraldatud rahvakogunemisele jaanuaris, et toetada Alekseid, kes oli naasnud Venemaale pärast mürgitamise tõttu Saksamaal ravil viibimist. 

Moskva Preobraženski ringkonnakohus määras reedel sama juhtumi raames ka Navalnõi liitlasele Nikolai Ljaskinile aasta vabaduse piiramist.

"Kohus tunnistas Ljaskini süüdi pandeemiapiirangute eiramisele kihutamises, mis tõid kaasa inimeste massilise nakatumise ohu, ja määras talle karistuseks aasta vabaduse piiranguid," teatas kohus.

Prokurör oli nõudnud Ljaskinile kaheaastast vabadusekaotust. 

Ljaskini sõnul keelas kohus tal oma kodust lahkuda õhtul kella kümne ja hommikul kella kuue vahel. Samuti ei tohi ta osaleda rahvakogunemistel ega lahkuda Moskvast. 

Vene opositsiooni sõnul on võimud hakanud teisitimõtlejaid aktiivsemalt maha suruma septembrikuiste parlamendivalimiste eel. Kreml eitab neid süüdistusi. 

Juunis kuulutas Venemaa Navalnõi organisatsioonid äärmuslikeks ja keelas tema liitlastele valimistel osalemise. 

Varem sel nädalal määras kohus sama juhtumi raames vabadusepiirangu veel teisele Navalnõi kaasvõitlejale Ljubov Sobolile. 

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/AP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: