Johnson: Ukrainast võiks teravilja välja transportida mööda Doonaud

Teravili.
Teravili. Autor/allikas: Mirjam Nutov/ERR

Maailma juhtivate arenenud riikide ühenduse G7 liidrid otsivad võimalusi transportida hädavajalikku teravilja Ukrainast välja väiksemates kogustes mööda Doonau jõge, ütles Briti peaminister Boris Johnson.

Maailma Kaubandusorganisatsioon (WTO) on öelnud, et Ukraina sõjast tulenev toidukriis võib ilma sekkumiseta kesta aastaid.

Ukraina sadamates ja hoidlates on lõksus miljoneid tonne teravilja, mida ei saa laevavastaste miinide ja Vene mereblokaadi tõttu Musta mere kaudu riigist välja eksportida.

Boris Johnson aga ütles, et Suurbritannia ei taha rikkuda rahvusvahelist Musta mere laevaliikluse kokkulepet ning vilja tarnimiseks on muid lahendusi, mis ei nõua Briti sõjalaevade sekkumist.

Johnson selgitas, et Ukrainast vilja välja saamine võib vajada karmimat lähenemist, kuid tema sõnul kaalutakse vilja eksportimiseks jõgede, täpsemalt Doonau jõe kasutamist.

Johnson lisas, et see tähendab samas vilja tarnimist väiksemate koguste kaupa, mitte hiiglasliku merekonvoina nagu seda tehakse mööda Musta merd.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BBC

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: