Busside parkimise lõpetamine Tallinna bussijaama juures pingestab liiklust

Tallinna bussijaam
Tallinna bussijaam Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Novembri algusest ei saa bussid enam parkida Tallinna maaliinide bussijaama juures, sest krundi omanik kavatseb ehitada sinna korterelamu, ning ekspertide hinnangul ähvardab see muuta liikluse bussijaama ümbruses oluliselt pingelisemaks.

Bussijaama direktori Airika Aruksaare sõnul muid parkimisvõimalusi bussijaama juures ei ole ja edaspidi peab iga bussifirma ise vaatama, kuidas hakkama saab, kirjutab Postimees. Aruksaar lisas, et inseneribüroo Stratum uuringu järgi võib paljude suurte maaliinibusside tihedam liikumine bussijaama ümbruse ristmikel ja parkimine tänavatel tekitada tõsiseid ummikuid.

Bussijaama juhtkond püüdis kinnisvara arendava ettevõtte Liven omanikega kokku leppida, et parkimisala Juhkentali 48 krundil säiliks, kuni linn loob bussidele uued võimalused ning ajapikendust saadigi kolmeks kuuks, kuid nüüd on see aeg otsas.

Abilinnapea Tanel Kiik vastas Postimehe päringule, et Tallinna transpordiamet ja linnaplaneerimise amet on arutanud asja kinnistu omanikuga, kuid "linn ei saa sõlmida kompromisse kahe äriühingu nimel".

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: