Valimiskomisjon tühistab vanas ringkonnas e-hääletanute hääled

E-hääletamine
E-hääletamine Autor/allikas: Priit Mürk/ERRR

Valimiskomisjon otsustas, et tühistab esmaspäeval vales ringkonnas e-hääletanud valijate hääled, kui nad nädala jooksul ümber ei hääleta. Vales ringkonnas hääle andnud 63 valijast 13 pole praeguse seisuga uuesti hääletanud.

Valimiste korraldajad teavitasid vanas valimisringkonnas hääletanud valijaid e-kirja teel ja palusid neil uuesti valida. Praeguse seisuga pole 13 valijat seda veel teinud.

Täiendavalt saadavad valimiste korraldajad neile 13 inimesele kolmapäeval sama infoga SMS-i.

Rahvastikuregistris tehti valimiste-eelsel nädalal väga suur hulk muudatusi valijate elukohaandmetes. Seetõttu ei jõudnud kõik muudatused valijate nimekirjas e-hääletamise alguseks e-hääletamise süsteemi.

Valijarakendus kuvas e-hääletamise esimestel tundidel kokku 63 valijale nende eelmise elukoha järgse valimisringkonna kandidaadid. Valijate nimekirja muudatused viidi e-hääletamise süsteemi kella 11.45-ks sisse ja enamik mõjutatud valijaid on nüüdseks uuesti hääletanud.

Valija hääletab seaduse järgi selles valimisringkonnas, kus ta elas rahvastikuregistri andmetel 3. veebruaril. Siseministeerium koostab valijate nimekirja 25 päeva enne valimispäeva ja pärast 3. veebruari tehtud elukohamuudatusi enam ei arvestata.

Praegusel juhul oli algses valijate nimekirjas arvukalt uuendamata kandeid, mida valimiste-eelsel nädalal korrigeeriti. E-hääletamise süsteemi valijate nimekirja sünkroniseerimine valimiste infosüsteemiga lülitati sisse päev enne e-hääletamise algust, mis polnud piisav aeg kõigi muudatuste tegemiseks.

Valijal on võimalik uuesti hääletada elektrooniliselt kuni laupäeva, 4. märtsi õhtuni kell 20 või valimisjaoskonnas kuni pühapäeva, 5. märtsi õhtuni kell 20. Kui ta hääletab valimisjaoskonnas, siis jääb kehtima paberil antud hääl ja rohkem e-hääletada ei ole võimalik.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: