Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kirill: annaks Jumal, et Vene-Eesti suhted areneksid positiivses suunas

{{1371193680000 | amCalendar}}
Patriarh Kirill.
Patriarh Kirill. Autor/allikas: Ekaterina Taklaja
"Annaks jumal, et Venemaa ja Eesti suhted areneksid positiivses suunas," ütles Moskva ja kogu Venemaa õigeusukiriku patriarh Kirill ütles talle lennujaama vastu tulnud ajakirjanikele.
Kirill rääkis lennujaama vastu tulnud ajakirjanikele, et Eesti on talle väga lähedane maa, kus on möödunud tema lapsepõlv.

"Eestis on möödunud minu lapsepõlv ja ma tunnen seda maad väga hästi. Minu jaoks on see väga lähedane maa," tõdes patriarh.

Patriarhi sõnul palvetab ta Eestis visiidil koos õigeusklikega ja õnnistab sisse Lasnamäe õigusu kiriku. "Annaks Jumal, et Venemaa ja Eesti suhted areneksid positiivses suunas," ütles patriarh.

Ta märkis ka, et usuga seonduv jääb alati riigi arengus oluliseks ja avaldas lootust, et Eestis õigeusu kirikut 1990ndate algusest saatvad probleemid lahendatakse. "Kirik ei ole "mõjuagent", mis töötab Eesti riigi territooriumil," lisas ta.

Kirilli lennuk maandus Tallinna lennuväljal täna kella 10.10 paiku. Pärast lennukilt mahaastumist tervitas Kirill punase vaiba ääres oodanud saatkonna- ja kirikutegelasi, andis lühikese pressipöördumise ja sõitis kella 10.20 ajal edasi Toompeale Aleksander Nevski katedraali. Kirilli tervitati vene kombe kohaselt soola-leivaga.

Kohapeal viibinud ERRi uudisteportaali ajakirjaniku teatel oli Kirilli Tallinna lennuvälja tervitamas sadakond inimest, suurim osa neist ajakirjanikud. ERRi uudisteportaal tegi saabumisest ka otseülekande.

Kell 10.30 algas Aleksander Nevski katedraalis jumalateenistus Kirilli osalusel, kuhu kogunes tuhandeid inimesi.

Kirill kohtub täna veel välisminister Urmas Paeti, riigikogu esimehe Ene Ergma ja peaminister Andrus Ansipiga. Kell 15.50 käib ta tänase küüditamise aastapäeva puhul Linda kuju juures pärga asetamas ning kell 16.20 paneb ta pärja ka pronkssõduri jalamile. Edasi liigub ta kohtumisele Tallinna linnapea Edgar Savisaarega.

Homse päeva veedab Kirill Ida-Virumaal - Kuremäe Pühtitsa kloostris liturgial ning Narvas Issanda Ülestõusmise peakirikus palveteenistusel. Ta käib ka Jumalaema Narva ikooni kiriku juures tegutsevas sotsiaalkeskuses ja heidab pilgu peale apostlisarnaste Methodiuse ja Kirilluse kiriku ehitustöödele.

Pühapäeval on oodata tuhandeid inimesi Tallinnasse Lasnamäele seal valmivasse Jumalaema "Kiirestikuulja" ikooni kirikusse, kus ootab ees kirikupühitsus ja liturgia, võetakse ka vastu Kuremäe Jumalaema Unumise imettegev ikoon. Kirill külastab oma visiidi viimasel päeval ka Toomkirikut ning kohtub Eesti Evangeelse Luteriusu Kiriku peapiiskopi Andres Põderiga.

NB! Kell 16 algab ERRi uudisteportaali otseülekanne pronkssõduri juurest!

Toimetaja: Marek Kuul, Alo Raun

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: