Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Patriarh tänas peapiiskop Põderit seisukoha eest Pussy Rioti suhtes

EELK peapiiskop Andres Põder ja patriarh Kirill ERR
EELK peapiiskop Andres Põder ja patriarh Kirill ERR
Moskva ja kogu Venemaa patriarh Kirill tänas eile kohtumisel Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskopi Andres Põderiga teda "väga selge seisukoha eest seoses huligaansuse ilminguga Lunastaja Kristuse pühakojas", pidades silmas punkgrupi Pussy Riot aktsiooni.
"Me tutvusime Teie esinemistega. Te iseloomustate seda nähtust väga täpselt. Ma ei hakka sellel peatuma, kuid oli väga tähtis kuulda Teie häält, mis ei lähtunud poliitilise konjunktuuri arusaamadest, vaid Teie kristlikest veendumustest," vahendas Interfaks patriarhi sõnu.

Peapiiskop Andres Põder saatis möödunud aasta aprilli alguses vaimulikele kirja, milles märkis, et on hämmastav ja mõtlemapanev, et riigikogu liikmed on asunud oma avaliku kirjaga õigustama ansambli Pussy Riot huligaanset rünnet vene õigeusu kiriku vastu Moskvas. Samuti kirjutas Põder, et ei pea õigeks, et ansambli toetuseks võttis Von Krahli Teatris korraldatud kontserdist osa ka vabariigi president.

Varem on patriarh Kirill öelnud, et kirik, kes tunneb kaasa igale patustajale, on pöördunud riigi poole palvega ilmutada Pussy Rioti süüdimõistetud liikmete suhtes armulikkust.

"Kuid on vaja mäletada, et armulikkus ja andeksandmine on kõige mõjusamad koos kahetsuse ja otsustavusega mitte korrata kuritegelikke tegusid tulevikus. Muidu võib see paranemise asemel tekitada kõikelubatavuse tunde, mis saab uute kuritegude põhjuseks," rääkis patriarh Kirill 2. veebruaril Moskvas Arhierei peakirikus.

Samuti tunnustas patriarh Kirill Eesti, Läti ja Leedu luterlike kirikute ühist eitavat seisukohta homoseksuaalide abielude ja nende õnnistamise, aga samuti homoseksuaalidele vaimuliku ameti keelamise suhtes.

"Nagu Te teate, pidime me katkestama suhtlemise Rootsi luterliku kirikuga nimelt sel põhjusel, et nad tunnistasid homoseksuaalseid "abielusid" ja hakkasid neid "abielusid" õnnistama," märkis patriarh.

Patriarh tänas Eesti luterlasi selle eest, et nad, "olles samuti keerulises olukorras", jäävad kristluse "mehisteks tunnistajateks", ja kutsus neid üles arendama suhteid Vene kirikuga, sealhulgas SRÜ ja Balti riikide konfessioonidevahelise komisjoni raames.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: