Saudi Araabia võimud vahistasid autojuhtimise eest viis naist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Saudi Araabia politsei pidas kinni viis naist, kes olid eiranud konservatiivses kuningriigis neile kehtivat autojuhtimiskeeldu, teatasid aktivistid.
"Kõik juhtumid leidsid aset Jiddahis ning olime sellest kuuldes väga üllatunud, kuna varem nii ei tehtud," rääkis Reutersi teatel Saudi Araabia aktivist Eman al-Nafjan.

Üks Jiddahi politseinik väitis aga, et vahistatud on ainult üks naine, teiste juhtumite kohta ei olnud tal enda sõnul teavet.

Nimelt on viimasel ajal levinud suhtlusportaalides üleskutsed, et naised, kellel on välismaal väljastatud juhiluba, autorooli istuksid, ning seni tundus, et võimud lasevad sellel sündida, kuna üleskutsel oli palju järgijaid.

Saudi Araabias ei anta naistele konservatiivsete moslemivaimulike kehtestatud tava tõttu juhiluba, samuti peavad nad töötamiseks, teatud meditsiinilisteks protseduurideks ja riigist lahkumiseks esitama oma isa, abikaasa, venna või poja kirjaliku loa.

Facebooki gruppides Woman2Drive ja Women's Right to Drive in KSA on kirjas, et tegevus jätkub seni, kuni juhtimiskeeld kuningliku määrusega tühistatakse.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: