NO99 ei luba Ojulandil kaubamärki Ühtne Eesti kasutada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

NO99 etendus
NO99 etendus "Ühtne Eesti suurkogu" Saku suurhallis. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Kuigi "Ühtne Eesti" on teater NO99 kaubamärk, allkirjastas Euroopa Parlamendi liige Kristiina Ojuland eile uue samanimelise erakonna asutamislepingu.

Teater NO99 turundus- ja kommunikatsioonijuht Kätlin Sumberg kinnitas ERR-i uudisteportaalile, et kaubamärk "Ühtne Eesti" on teatri poolt Eesti patendiameti registrisse kantud.

""Ühtne Eesti" nimi on NO99 poolt patenteeritud ja meil ei ole mingit tegemist uue partei loomisega," lausus Sumberg.

Ta ütles, et täna võttis Kristiina Ojuland ka teatriga kaubamärgi asjus ühendust.

Kaubamärk kehtib kuni 01.03. 2022 nii trükiste, rõivaste, jalatsite kui ka peakatete puhul.

Samas käib patendi alla ka klass 41 ehk haridus; väljaõpe; meelelahutus; spordi- ja kultuurialane tegevus; etenduste lavastamine, produtseerimine; filmitootmine, produtseerimine; raadio meelelahutus-, lõbustussaated, raadiomeelelahutus; raadio- ja teleprogrammide valmistamine ning produtseerimine.

Sumberg teatas, et ka parteiline tegevus käib spordi- ja kultuurilise tegevuse alla ehk teatri kaubamärk on ka seal kaitstud.

""Ühtset Eestit" on tahtnud paljud poliitilised jõud enda kasuks pöörata ja teater on selliste uudistega harjunud. Samas on "Ühtne Eesti" kaubamärk teater NO99 oma ning me ei ole andnud ega ka anna kellelegi luba seda kasutada," kommenteeris NO99 direktor Tiit Ojasoo.

Endine reformierakondlane Kristiina Ojuland allkirjastas eile õhtul koos paarikümne uue poliitikasse tulijaga uue erakonna asutamislepingu, mis sai nimeks Ühtne Eesti.

Erakonna nimevalikut toetab poliitiku sõnul fakt, et just aastal 2010 toimunud suurlavastus "Ühtne Eesti suurkogu" teatrilt NO99 juhtis esimesena tähelepanu meie riigis muutmist vajavatele olulisematele valdkondadele.

Ojuland rääkis Kuku raadio saates "Nädala tegija", et nimi jääb praegu kasutusele.

"Võin siin teatrit rahustada. Me ei kavatse kuidagi kurjasti seda nime kasutada kaubamärgina ega ärieesmärkidel. See moment, et teatud toodete nimed on kaitstud, me oleme selle kõigega arvestanud," ütles ta.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: