Jaapani peaminister toetas ÜRO kõnes USA seisukohti Põhja-Korea osas

Jaapani peaminister Shinzo Abe ÜRO Peaassambleel.
Jaapani peaminister Shinzo Abe ÜRO Peaassambleel. Autor/allikas: Lucas Jackson/Reuters/Scanpix

Jaapani peaminister Shinzo Abe toetas kolmapäeval ÜRO Peaassambleel peetud kõnes USA seisukohti hoiatades, et Põhja-Korea suhtes on võimalikud "kõik variandid" ja dialoogi aeg on läbi.

Abe sõnul pole enam kuigi palju aega, et asuda tegutsema Põhja-Korea osas, mis on viimastel nädalatel korraldanud tuumakatsetuse ja tulistanud mitmeid rakette üle Jaapani.

Ühendriikide president Donald Trump ütles teisipäeval ÜRO Peaassambleel, et USA peab Põhja-Korea täielikult hävitama, kui Washingtoni sunnitakse kaitsma kas iseend või oma liitlasriike.

"Ühendriikidel on palju jõudu ja kannatlikkust, kuid kui seda (Ühendriike) sunnitakse kaitsma kas iseend või oma liitlasi, siis ei jää meile muud valikut kui Põhja-Korea täielikult hävitada," lausus Trump.

"Raketimees on iseenda ja oma režiimi seisukohast enesetapumissioonil," lisas USA president viitega Põhja- Korea liidrile Kim Jong-unile.

"USA on valmis, tahtevõimeline ja suutlik, kuid loodetavasti see ei osutu vajalikuks," ütles Trump.

President nimetas Põhja-Korea valitsust paheliseks režiimiks ning ärgitas teisi riike tegema USA-ga koostööd Pyongyangi isoleerimiseks.

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: