Uuring: Savisaar röövis Aasalt toetajaid

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Kõige populaarsem linnapeakandidaat Tallinnas on Keskerakonna kohalik esinumber Taavi Aas, kuid tema toetus on juunikuuga võrreldes kahanenud, selgus ERR-i uudistetoimetuse tellitud Turu-uuringute AS-i 820 vastajaga küsitlusest.

Vastajatele esitati valiku tegemiseks kaart, kuhu olid kantud kaheksa välja käidud kandidaadi või valimisliidu esinumbri nimed. Vastaja võis välja pakkuda ka nimekirjas mittesisalduva nime või vastata „ei oska öelda“. Kuigi "Savisaare Valimisliit ja Tegus Tallinn" ei ole avalikustanud oma linnapeakandidaadi nime, lisasime küsitlusse ka selle nimekirja esinumbri Edgar Savisaare nime.

Jättes kõrvale nende inimeste arvamused, kes ei osanud oma eelistust välja öelda, tahaks Taavi Aasa meeritoolil näha 36 protsenti vastanutest. Aas on küll populaarseim linnapeakandidaat, kuid tema toetus on juunikuuga langenud 10 protsendipunkti võrra.

Üsna võrdselt järgnevad Rainer Vakra 14 ning Kristen Michal ja Edgar Savisaar mõlemad 13 protsendi suuruse toetusega. Raivo Aegi ja Martin Helmet tahaks linnapea toolil näha võrdselt seitse protsenti vastanutest. Aegi tulemus on veidi parem kui juunikuises küsitluses olnud Viktoria Ladõnskaja toetus (viis protsenti), kuid seda võib seletada ka intensiivse kampaaniaga.
Züleyxa Izmailovat toetas kolm ning Erik Vesti üks protsent vastanutest. Vaba vastusevariandi "muu kandidaat" puhul märgiti kõige sagedamini Mihhail Kõlvarti nime.

Suur erinevus ilmnes ka vastajate rahvuse pinnal. Eestlastest vastajate seas koguvad sisuliselt võrdse toetuse Kristen Michal (22 protsenti), Rainer Vakra (21 protsenti) ning Taavi Aas (20 protsenti). Suhteliselt kõrge on ka Raivo Aegi ja Martin Helme toetus (mõlemad 12 protsenti). Seevastu Edgar Savisaare toetus eestlastest pealinna valijate seas on vaid kaks protsenti.

Muust rahvusest vastajate seas on esikohal Taavi Aas, keda näeks linnapeana 58 protsenti. Mitte-eestlaste seas on teisel kohal Edgar Savisaar 26 protsendi suuruse toetusega. Teiste kandidaatide toetus on muukeelsete seas marginaalne, kõrgeim neist Rainer Vakra nelja protsendiga.

 

Toimetaja: Greete Palmiste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: