Uuring: Keskerakond võidab kindlalt Tallinna neljas linnaosas kaheksast

820 vastaja põhjal võib öelda, et Keskerakond võidab kuues linnaosas kaheksast, kuid kindel võit on olemas neist neljas.
820 vastaja põhjal võib öelda, et Keskerakond võidab kuues linnaosas kaheksast, kuid kindel võit on olemas neist neljas. Autor/allikas: ERR

Keskerakond võidab eelseisvatel kohalikel valimistel kindla esikoha neljas linnaosas ja Reformierakond kahes. Kahes linnaosas on kolm erakonda sisuliselt võrdsel positsioonil.

ERR-i uudistetoimetuse tellitud Turu-uuringute AS-i 820 vastajaga küsitlusest selgus, et Keskerakonda saadab suurim valimisedu Lasnamäel, kus nende poolt hääletab 68 protsenti valijatest. Selge võidu saab Keskerakond ka Põhja-Tallinnas (49 protsenti), Haaberstis (45 protsenti) ja Mustamäel (43 protsenti).

Liikudes kursoriga valgetel märkidel avaneb linnaosade tulemuste vaade.

Kristiine linnaosas on Keskerakond, Sotsiaaldemokraatlik Erakond ja Reformierakond sisuliselt võrdse toetusega - protsendid vastavalt 25, 23 ja 22. Ka Nõmmel on esikolmik suhteliselt võrdse toetusega - Keskerakonda toetab seal 24, Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda 21 ja EKRE-t 19 protsenti.

Reformierakond võidab valimised kahes linnaosas - kesklinnas on nende toetus 33 ning Pirital 36 protsenti.

Erakondade ja valimisliitude esinumbritest kandideerivad sel aastal Taavi Aas (Keskerakond), Raivo Aeg (Isamaa ja Res Publica Liit) ja Martin Helme (EKRE) Mustamäel, Kristen Michal (Reformierakond) Haaberstis, Rainer Vakra (Sotsiaaldemokraatlik Erakond) Nõmmel, Edgar Savisaar (Savisaare Valimisliit ja Tegus Tallinn) Lasnamäel, Züleyxa Izmailova (Rohelised) Põhja-Tallinnas, Erik Vest (Vaba Tallinna Kodanik) Pirital.

KOV valimised 2013: Keskerakond juhtis viies linnaosas

Eelmistel valimistel 2013. aastal võitis Keskerakond esikoha viies Tallinna valimisringkonnas. Kesklinnas, Nõmmel ja Pirital saatis aga tollal suurim edu IRL-i, kelle esinumber oli Eerik-Niiles Kross.


ERRi tellitud uuringust selgus veel:

Toimetaja: Greete Palmiste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: