Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Fotod ja video: Euroopa tipp-poliitikud sõid Tallinnas pidulikult õhtust

Neljapäeva õhtul saabusid Tallinnasse Euroopa Liidu tipp-poliitikud. Riigipead ja valitsusjuhid sõid õhtust Kadrioru Kunstimuuseumis ning arutasid vabas õhkkonnas Euroopa Liidu teravamaid küsimusi.

Riigipead embasid üksteist Kadrioru Kunstimuuseumisse saabudes sõbralikult ning sättisid end ühise õhtusöögilaua äärde.

Enne riigijuhtide õhtusööki kohtus president Kersti Kaljulaid Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroniga - sellest kirjutasid presidendid omavahel ka kolmapäeval Twitteris.

"Prantsuse sõdurid seisavad täna kõrvu meie meestega Tapal, nende hävitajad on valvanud ja valvad ka edaspidi meie õhuruumi, me osaleme koos missioonidel Aafrikas. On vähe riike, kellega meie koostöö ühiste väärtuste eest seismisel ja julgeoleku tagamisel on nii tihe," ütles president Kaljulaid kohtumisel ning tänas Prantsuse kolleegi nende panuse eest.

Riigipea sõnul peatuti kohtumisel pikemalt ka digivaldkonna koostööl. "Eesti on Prantsusmaa jaoks üks neist riikidest, kellega IT-alast koostööd peetakse prioriteediks. E-valitsemise alaste kogemuste vahetamine, aga ka koostöö küberjulgeoleku tagamisel on kindlasti valdkonnad, kus järgnevatel aastatel kahe riigi suhted tihenevad," avaldas riigipea lootust.

Lisaks arutasid riigipead Euroopa Liidu tuleviku ja reformimisega seotud teemasid. "Euroopa Liit on meie vabaduse ja iseseisvuse peamine garantii, sestap on meie huvi, et see ühendus oleks võimalikult tegus ja ühtne. Meie jaoks ei tähenda EL mitte ainult majanduslikke võimalusi, vaid kuulumist ühisesse väärtusruumi. Me toetame neid reforme, mis muudavad ELi tugevamaks," ütles president Kaljulaid.

Eesti president kinkis Macronile purgitäie sel suvel Roosiaeda toodud mesilaste korjatud mett.

Eesti juhib Euroopat digiarengu suunas

Antonio Tajani rõhutas kohtumise eel, et digitaalrevolutsiooni pakutavaid võimalusi tuleb majanduskasvu toetamiseks, töökohtade loomiseks ja avalike teenuste tõhustamiseks täielikult ära kasutada. "Eesti on selles valdkonnas kogu maailmale eeskujuks ning jagab e-valitsuse ja innovatsiooni valdkonnas häid tavasid," ütles ta.

Samuti toonitas president, et oluline on investeerida teadusuuringutesse, innovatsiooni, võrguinfrastruktuuri ja inimeste koolitamisse, et töötajad oleksid valmis pidevalt toimuvate muudatustega kohanema. Veel pidas ta oluliseks leida lahendused pakilistele probleemidele sellistes valdkondades nagu ebaaus konkurents, veebiplatvormide maksustamine, tarbijakaitse, eraelu puutumatus, autoriõigused ja küberjulgeolek.

Toimetaja: Anette Parksepp, Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: