Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eestisse saabuvad Merkel, Juncker, Tusk, May ja teised tipp-poliitikud

Tallinnasse tuleku on kinnitanud nii Jean-Claude Juncker, Angel Merkel kui Donald Tusk.
Tallinnasse tuleku on kinnitanud nii Jean-Claude Juncker, Angel Merkel kui Donald Tusk. Autor/allikas: John Macdougall/AFP/Scanpix

Järgmisel reedel, 29. septembril toimub Eesti eesistumise kõige suurem üritus, digitaalvaldkonna tippkohtumine. Sel puhul saabuvad Tallinnasse Euroopa Liidu institutsioonide juhid ning liikmesriikide riigipead ja valitsusjuhid.

Oma tuleku on praeguseks ametlikult kinnitanud teiste seas Saksamaa liidukantsler Angela Merkel, Suurbritannia peaminister Theresa May, Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker, Euroopa Parlamendi president Antonio Tajani ja Euroopa Ülemkogu alaline eesistuja Donald Tusk. Samas pole tulekut veel ametlikult kinnitanud näiteks Prantsusmaa president Emmanuel Macron.

Kuna tippkohtumine toimub sisuliselt Euroopa Ülemkogu formaadis, juhib seda Eesti peaministri asemel Donald Tusk.

Digitaalvaldkonna tippkohtumine toimub reedel, kuid kõrged külalised saabuvad Eestisse juba neljapäeva õhtul, et süüa üheskoos õhtust ning arutada Euroopa Liidu aktuaalsemaid ja teravamaid küsimusi mitteametlikus vormis.

Eesti peab eesistumise jooksul juhtima mitme digitaalse sisuga eelnõu läbirääkimisi EL-is, sealhulgas näiteks digitaalsete ettevõtete maksustamine ja autoriõiguse reform. Sel nädalal tuli Komisjon välja kahe uue digivaldkonna eelnõuga, andmete vaba liikumise ja küberjulgeoleku kavaga. Ilmselt tulevad ka need teemad valitsusjuhtide kohtumisel arutlusele.

Tippkohtumine eesmärk on alustada kõrgetasemelisi arutelusid digitaalse innovatsiooni edasiste plaanide üle, et Euroopa jõuaks tehnoloogilises arengus senisest kiiremini edasi ja võiks saada järgmistel aastatel ülemaailmseks digitaalseks liidriks. Aruteludes võetakse sihiks aasta 2025 ning mõeldakse, kuhu Euroopa Liit selleks ajaks jõuda soovib.

Toimetaja: Anette Parksepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: