Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

May: NATO väed on Baltimaades agressiivse Venemaa vastu seismiseks

NATO sõdurid on Baltimaades selleks, et seista vastu agressiivsele Venemaale, ütles Briti peaminister Theresa May reedel Tapa sõjaväelinnakus.

"Nagu olen juba mitu korda öelnud - EL-ist lahkumine ei tähenda lahkumist Euroopast," rõhutas May, esinedes seal asuvate NATO sõjaväelaste ees.

"NATO sõdurid on siin selleks, et seista vastu agressiivsele Venemaale," lausus ta.

"Venemaa jätkuv agressioon kujutab endast järjest suuremat ohtu meie sõpradele Eestis, samuti Lätis ja Leedus. Meie siinolek näitab, et oleme valmis oma liitlasi kaitsma," ütles May.

"Kui selline riik nagu Venemaa tegeleb riigipiiri ja rahvusvahelise õiguse rikkumistega, peab sellele vastama. Ühe ründamine tähendab kõigi ründamist," rõhutas ta.

Peaminister märkis, et Eestis asuvad sõjaväelased ei tegele eranditult sõjaväeliste asjadega: "Nad aitavad süvendada riikidevahelisi sõprussuhteid." May tänas sõdureid ka "ustava teenistuse eest".

May kinnitas, et Ühendkuningriigi panus NATO kollektiivkaitsesse püsib tugevana ka pärast Brexitit ning et rünnakut ühe NATO riigi vastu käsitletakse rünnakuna terve alliansi vastu.

"Olen uhke, et enam kui 800 Briti mees- ja naiskaitseväelast annavad koos prantslaste ja taanlastega oma panuse rahvusvahelisse koostöösse," ütles Ühendkuningriigi peaminister.

"Kui Venemaa tahtlikult rikub rahvusvahelist õigust ja kokkulepete süsteemi, mille loomine on palju vaeva nõudnud, peame liitlastega koostöös seda rahvusvahelist süsteemi kaitsma," kinnitas Ühendkuningriigi valitsusjuht.

Koos Mayga käisid Tapal ka Prantsusmaa president Emmanuel Macron ja Eesti peaminister Jüri Ratas.

May ja Macron viibivad Eestis koos teiste EL-i liidritega reedel toimuval digitippkohtumisel.

Ratas: NATO vägede tugevdatud kohaolek on olnud üle ootuste edukas

Ratas, May ja Macron tutvusid Tapal teenivate Eesti ja NATO lahingugrupi kaitseväelaste ülesannetega ning said ülevaate 1. jalaväebrigaadi ja liitlaste relvastusest ja taristust, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

"NATO vägede tugevdatud kohaolek on eelmise aasta suve Varssavi tippkohtumise otsus. Seda on nüüdseks 14 kuud ellu viidud ja täna saab tõdeda, et see on olnud üle ootuste edukas," sõnas Ratas.

Ta lisas, et liitlased pole mitte ainult kohal, vaid ka kaasatud kaitsetegevusse ning Eesti pakub omalt poolt kogu lubatud toetust.

Ratase sõnul on väga oluline tunnustada liitlaste solidaarsust Eestiga ning töö hoiakutega NATO suhtes peab jätkuma.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: