Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ratas kohtus Pariisis Prantsusmaa presidendiga

{{1497609960000 | amCalendar}}

Peaminister Jüri Ratas kohtus reedel Pariisis Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroniga.

Ratas rõhutas kohtumisel Macroniga vajadust hoida Euroopa Liit ühtsena ning keskenduda meid liitvatele väärtustele, teatas valitsuse pressibüroo.

Ta lisas, et jagab täielikult Macroni soovi liikuda kiiresti edasi tegusa ja tugeva Euroopa Liidu arendamisega, mis kaitseb oma kodanikke ja pakub neile uusi võimalusi.

“Tunnustan president Macroni siiralt selle eest, et ta tõstis tugeva ja koostööle suunatud Euroopa Liidu oma kampaanias keskmesse,“ lausus Ratas. „Hiljutiste Prantsusmaa presidendivalimiste tulemus mõjus paljudele inimestele pöördepunktina, mis tõi Euroopasse värsket energiat, lootust ja optimismi. Mõistame, et meil on palju enam seda, mis liikmesriike ühendab, kui seda, mis meid lahutab.“

Peaminister tutvustas Prantsusmaa presidendile Eesti eesistumise prioriteete ja avaldas lootust, et Macron saab tulla septembri lõpus Tallinnas toimuvale digitaalteemasid käsitlevale tippkohtumisele.

Kohtumisel tulid samuti jutuks Euroopa julgeolek, ränne, sotsiaalvaldkonna reguleerimine ning kliima- ja energiapoliitika. Räägiti ka Venemaa jätkuvast agressioonist Ukraina vastu ning sanktsioonide jätkamise vajalikkusest.

Tegemist oli Eesti Euroopa Liidu Nõukogu juulis algavat eesistumist ettevalmistava töövisiidiga.

Jüri Ratas ütles õhtul "Aktuaalsele kaamerale" antud telefoniintervjuus, et Euroopa on Emanuel Macroni näol saanud liidri, kes on tugeva ja ühtse Euroopa Liidu poolt. "Euroopa on saanud liidri, kes tegelikult väga tugevasti seisab Euroopa Liidu eest," ütles Ratas.

Macron: Eesti võib Prantsusmaa peale kindel olla

Prantsusmaa president Emmanuel Macron ütles pärast kohtumist Jüri Ratasega, et Eesti võib Prantsusmaa peale kindel olla, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Presidendi sõnul tõestavad seda ka 300 Prantsusmaa sõdurit, kes parasjagu NATO vägede koosseisus Tapal viibivad.

"Ma tahan teile jälle öelda, et Prantsusmaa näol leiate te endale ambitsioonika ja konstruktiivse partneri. Eeskätt seepärast, et Eesti eesistumisaeg langeb kokku Brexiti kõneluste algusega ja ajaga, mil me oleme koos vastakuti tõeliste katsumustega Euroopas ja ülemaailmselt - katsumusega võidelda terrorismiga, suure sisserände väljakutsega, millega Euroopal on tegemist tulnud juba veidi üle aasta. Ja tuleb veelgi, arvestades, mis Aafrikas ja Lähis-Idas praegu toimub. Samuti kliimamuutusega ja võimalusega, et see kiireneb," sõnas Macron.

Neljapäeval kohtus Ratas Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeliga.

Pariisis saadab peaministrit üheksaliikmeline äridelegatsioon. Pärastlõunal külastab peaminister Ratas Vivatechnologie messi, kus osalevad ka Eestist pärit ettevõtted.

Peaminister naaseb Eestisse reede hilisõhtul.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: