Fotod: Eesti jalaväeüksus Malis alustas teenistust

Esmaspäeva varahommikul Eestist startinud jalaväerühm Estpla-26 alustas Malis teenistust Prantsusmaa juhitaval operatsioonil Barkhane.

Malisse saabunud Eesti üksusega kohtudes kinnitas Gao sõjaväebaasi ülem kolonel Jean de Monicault Eesti kontingendi ülema major Kristjan Karisti õlale Võõrleegioni sümboolikaga embleemi ja rõhutas omavahelist tihedat sidet, teatas kaitseväe pestaap.

"Võõrleegionis teenib inimesi väga mitmest rahvusest, seega tean, et eestlased sulanduvad meie tegemistesse kiiresti," ütles kolonel Monicault.

Eesti kontingendi esmane eesmärk on saavutada lahingvalmidus, et täita üksusele määratud ülesandeid. Selleks, et harjumine kohalike olude ja eripäradega oleks võimalikult sujuv, tehakse tihedat koostööd Prantsusmaa sõduritega.

Ühiselt mehitatakse nii kontrollpunkte kui pääslaid ja patrullitakse Gao sõjaväebaasi ümbruses. Täieliku lahingvalmiduse saavutab Eesti üksus augusti teises pooles.

Kevadel andis riigikogu kaitseväele mandaadi lähetada jalaväerühma suurune üksus Malisse, et toetada Prantsusmaa juhitud operatsiooni Barkhane.

Mässutõrjeoperatsioon katab viit (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) Saheli piirkonna riiki ja selle läbi toetakse viie riigi võitlust äärmuslastega ning ebaseadusliku immigratsiooni ja inimkaubandusega.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: