Scoutspataljon ja liitlased liiguvad Soodla harjutusväljale õppustele

Talvised õppused.
Talvised õppused. Autor/allikas: mil.ee

Kaitseväe keskpolügoonil ning Soodla harjutusväljal algab esmaspäeval 1. jalaväebrigaadi 14. veebruarini kestev õppus Talvelaager 2018, millest võtab osa üle 1000 kaitseväelase Scoutspataljonist, NATO lahingugrupist ja Kaitseliidust.

Talvisele sõjapidamisele keskendunud õppus jaguneb kaheks faasiks, millest esimesel harjutavad õppusel osalevad kaitseväelased sõjapidamist talvistes tingimustes üksusesiseselt.

10. veebruaril algab õppuse teine faas, mil harjutatakse kompaniitasemel kaitselahingut ja rünnakut ning nädalavahetuseks liituvad õppusega ka kaitseliitlased Sakala malevast.

Scoutspataljoni kaitseväelased ja nende sõidukid alustavad liikumist Paldiskist harjutuse alale 5. veebruari hommikul.

Scoutspataljoni sõidukid liiguvad Paldiskist Tallinna ringtee ja Peterburi maantee kaudu Läsna linnakusse, Soodla harjutusalale sõidetakse marsruudil Paldiski-Tallinna ringtee-Peterburi maantee-Piibe maantee.

Samuti liiguvad homme mööda Loobu maanteed Tapa linnakust keskpolügoonile suunduvad kaitseväe ja liitlaste sõidukite kolonnid.

Õppusel osalevad tegevväelased ja ajateenijad Scoutspataljonist, lahingugrupi koosseisus teenivad liitlased Ühendkuningriigist ja Taanist ning kaitseliitlased Sakala malevast.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: