X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kellakeeramine lõppeb Euroopa Liidus järgmisel aastal

Kellakeeramine lõppeb Euroopa Liidus 2019. aastal.
Kellakeeramine lõppeb Euroopa Liidus 2019. aastal. Autor/allikas: ERR

Euroopa Komisjoni soovitusel võib kellakeeramine lõppeda püsivalt suveaega eelistavate riikide jaoks juba järgmise aasta märtsikuus, ülejäänud läheksid püsivale talveajale üle järgmise aasta oktoobris. Liikmesriigid saavad ise otsustada, kas jäävad püsivalt suve- või talveaega, ent kellakeeramine lõppeb igal juhul.

Euroopa Liidu riikides peaks Euroopa Komisjoni ettepanekul lõppema kellakeeramine 2019. aastal ning liikmesriigid saavad ise otsustada, kas jäävad püsivalt suve- või talveaega. Riigid peavad komisjonile teatama oma otsusest järgmise aasta aprillikuu jooksul, vahendasid Yle ja Euroopa Komisjoni veebileht.

Riigid, kes otsustavad üle minna püsivale suveajale, keeraksid sel juhul viimast korda kella 31. märtsil 2019 ning riigid, kes otsustavad püsiva talveaja kasuks, keeraksid viimast korda kella 27. oktoobril 2019.

Komisjon soovib siiski, et naaberriigid koordineeriksid kellakeeramise omavahel, ilma et see häiriks liidu sisekaubaindust. Komisjon ei soosi seda, et osa riike jätkaks kellakeeramisega, sellal kui teised loobuvad.

Juncker tõdes komisjoni ees peetud kõnes, et elanikud ei poolda edasist kellakeeramist, mistõttu peab kellakeeramine Euroopa Liidus lõppema.

Edasi peavad kellakeeramise küsimusega hakkama tegelema liikmesmaad.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: