Suri tuntud USA vaimulik Billy Graham

USA vaimulik William Franklin Graham (1918-2018)
USA vaimulik William Franklin Graham (1918-2018) Autor/allikas: billygrahamlibrary.org

Kolmapäeval suri Ameerika Ühendriikides 99 aasta vanusena tuntud evangeelne vaimulik William Franklin Graham Jr.

Billy Grahamit peetakse kõige mõjukamaks 20. sajandi USA kristlikuks jutlustajaks, kes pälvis lisaks kodumaale laialdast tähelepanu ka välismaal. Meedia andis talle seetõttu ka hüüdnime "protestantlik paavst", vahendas CNN.

60 aasta jooksul jutlustas Lõuna Baptistide Konventsiooni kuuluv Graham isiklikult ohkem kui 210 miljoni inimese ees. Muuhulgas on ta nõustanud vaimulikes küsimustes ka mitmeid USA presidente - ta on kohtunud ja koos palvetanud kõikide USA riigipeadega alates Harry Trumanist.

Eriti head suhted olid tal väidetavalt Dwight D. Eisenhoweri, Lyndon Johnsoni, Richard Nixoni, Bill Clintoni ja George W. Bushiga.

Muuhulgas on märkimisväärne ka tema panus rassilise diskrimineerimise vastu võitlemisel. Juba 1957. aastal kutsus ta noore Martin Luther Kingi New Yorki ühiselt jutlustama ning hiljem maksis ta ära ka oma kolleegi kautsjoni, kui viimane meeleavalduste käigus kinni peeti.

Graham viibis 1984. aastal Nõukogude Liitu külastades kolm päeva ka Eestis, kus jutlustas Tallinnas Oleviste kirikus. 2009. aasta mais käis Eestis tema poeg, samuti tuntud vaimulik Franklin Graham. 

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: