Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Hanso: retooriliselt on pinge Süüria puhul väga kõrgele kruvitud

USA president Donald Trump on andnud lubaduse rakettidega Süüria režiimi rünnata ja Venemaa lubab riiki rakettide eest kaitsta - retooriliselt on pinge väga kõrgele kruvitud, ütles riigikogu riigikatsekomisjoni esimees Hannes Hanso (SDE).

Hanso tuletas intervjuus "Ringvaatele" meelde, et Süüria konflikt on kestnud juba 2011. aastast. Ükski konflikt ei kestaks Hanso sõnul nii kaua, kui kohalikel osapooltel ei oleks rahvusvahelisi toetajaid.

Kui Trumpi eelkäija Barack Obama ütles, et Süürias on tema jaoks punane joon keemiarelva kasutamine, siis oma karistamisähvardust ta kunagi ellu ei viinud.

Trump seevastu on ühe tiibraketirünnaku Süüriale möödunud aasta aprillis teinud. Pärast seda on Süüria režiim keemiarelva ikkagi korduvalt kasutanud ning nüüd lubab USA president uut vastulööki.

Hanso sõnul näib ka, et USA-l on sel korral liitlastene Ühendkuningriik ja Prantsusmaa kambas. Samal ajal kui vastas on Süüria, Iraan ja Venemaa. Neist viimane teeb Assadi režiimile n-ö katust.

Olukord on selline, et Trump on andnud lubaduse rakettidega rünnata, Venemaa on lubanud Süüriat nende rünnakute eest kaitsta. "Retooriliselt on pinge väga kõrgele kruvitud," hindas Hanso.

Et Trump andis raketirünnaku lubaduse Twitteris ja seda eelnevalt, peab Hanso ebaharilikuks. "Trump on käitunud trumpilikult. Siiski ei pannud ta kohti ja kellaaega."

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: