Stoicescu: eduka USA rünnaku korral on sel Venemaale karmid tagajärjed

Kui USA presidendi lubatud raketirünnak Süüria Bashar al-Assadi režiimile on edukas, näitab see Venemaa võimetust oma liitlasi kaitsta, ütles Kalev Stoicescu kaitseuuringute keskusest.

Stoicescu ütles stuudiointervjuus "Aktuaalsele kaamerale", et praegu ei saa veel täie kindlusega väita, et karistusaktsioon keemiarünnakute eest toimub.

"Kui seda ei toimu lõpuks, siis sellel on ühesugused interpretatsioonid: kas siis president Trump lihtsalt bluffis või avaldas survet ilma, et oleks tegelikult midagi saavutanud," analüüsis ta.

"Kui ta aga toimub ja rünnak on edukas, siis sellel on karmid tagajärjed nii Venemaale kui Bashar al-Assadi režiimile. Esiteks poliitilselt. Venemaa näitab, et ta on võimetu oma liitlasi kaitsma. Teisalt on sellel isegi relvamüügiturul tagajärgi," lausus Stoicescu.

Venemaa on hiljuti kiidelnud väga suurte relvamüüginumbritega, eelmisel aastal 12 miljardit dollarit või enamgi veel.

"Kui nüüd see õhutõrjesüsteem S400, mille nad on viinud Süüriasse, ei näita end parimast küljest - siiani ei ole teada ühtegi pretsedenti, et nad oleks selle süsteemiga taevast midagi alla toonud - siis venelaste aktsiad kukuks nii ka relvamüügiturul," sõnas teadur.

Aasta tagasi toimus esimene ja seni ainus USA karistusaktsioon. "Selle loogika järgi peaks karistusaktsioon ka nüüd järgnema."

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: