Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Martin Helme hinnangul on ministriks saamine Mäggi jaoks nalja tegemine

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Opositsioonipoliitikute hinnangul puudub reedel välja käidud uutel võimalikel ministritel Riina Sikkutil ja Janek Mäggil rahva mandaat ametisse asumiseks. Martin Helme (EKRE) arvates on Mäggi ministriks saamine tema jaoks nalja tegemine ning Kristen Michali (RE) hinnangul ei pea peaminister Jüri Ratas riigihalduse ministri kohta valitsuses tähtsaks.

Kui tervise- ja tööministri kohale kandideeriva Riina Sikkuti kohta ei tea ka opositsioonipoliitikud kuigi palju, siis Janek Mäggi on oma varasemate ütlemistega jäänud meelde, vahendas "Aktuaalne kaamera".

EKRE fraktsiooni juhi Martin Helme sõnul näitab ministrite valik, et võimuparteide pink on lühike ja pukki pannakse need, kellel puudub mandaat oma maailmavaatele.

"Inimesed, kellel on mingi oma agenda, kellele avalikkus ei ole tegelikult oma heakskiitu andnud, isegi kõige kaudsemal viisil mitte. Siin kohe kukub kaela huvide konflikti küsimus, kukub kaela vastutuse küsimus," ütles Helme.

Ta lisas, et kui sotside kandidaadi Sikkuti puhul räägime elupõlisest ametnikust, siis Keskerakonda astuva suhtekorraldaja Janek Mäggi peas toimuv on tema jaoks täiesti arusaamatu.

"Kui ma jälgisn tema intervjuud eile "Aktuaalses kaameras", siis mul tõusid küll juuksed peas püsti. Minu arusaamist mööda on see tema jaoks mingi pulli projekt. Ta peaaegu ei suutnud itsitamist tagasi hoida. See räägib midagi väga õudset meie valitsuse töövõimest," kommenteeris Helme.

Reformierakonna liikme Kristen Michali hinnangul ei pea peaminister Jüri Ratas aga riigihalduse ministri kohta tähtsaks.

"Janek Mäggi puhul on minu meelest sümptomaatilisem see, et Keskerakond seest ei teinud valikut, sest on teada, et neil on erinevad tiivad, kellel on erinevaid soove - üks on Kõlvarti-Toomi tiib, kes ootaks taas enda esindajat valitsusse. Erki Savisaare nimi on läbi käinud, Jaanus Karilaiu nimi on läbi käinud, isegi Taavi Aasa, Tallinnast tule alt ära toomiseks, nimi on läbi käinud. Ühtegi sellist valikut ei tehtud, vaid võeti väljast ja see näitab Ratase signaali, et ta tegelikult seda kohta ikkagi ei pea nii oluliseks, et seest see täita," arutles Michal.

Laupäevase Postimehe juhtkiri toob välja, et Janek Mäggi puhul on tegemist lobistiga, mis tähendab, et ta võtab otsuste mõjutamise eest raha - see on korruptsioon ning sellest tuleb taanduda.

Jaanus Karilaid, kellele Jüri Ratas tegi nädala keskel ettepaneku asuda ise ministriks, ütles, et Mäggil ei ole huvide konflikti.

"Ma arvan, et ta ei lähe sinna lobistina, vaid läheb sinna tööle Keskerakonna juhatuse volitustega, riigihalduse minsitri kohale. Ma arvan, et see ei ole probleem. Pigem, kui inimene on olnud ettevõtluses, ta on midagi üles ehitanud, ta on teiste inimeste eest vastutanud, siis see on positiivne - meie siin mingit piirangut ei sea," ütles Karilaid.

Järgmisel nädalal koguneb nii Keskerakonna kui ka sotside juhatus ja kolmapäeval võivad uued ministrid juba ametisse astuda.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: