Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Samost: kas Mäggi poliitikasse tulek on seiklus või tõsine plaan?

Ainar Ruussaar ja Anvar Samost
Ainar Ruussaar ja Anvar Samost Autor/allikas: Vikerraadio

Ajakirjanik Anvar Samost ütles saates "Samost ja Ruussaar", et ta ei ole veel aru saanud, kas suhtekorraldaja Janek Mäggi poliitikasse tulek on ühekordne seiklus või tõsine plaan. Ajakirjanik Ainar Ruussaar ei usu, et tegemist oleks seiklusega.

"Ma ei olegi päris täpselt aru saanud, kas see ministriamet selle 11 kuu jooksul, mis selle järgmise valitsuse ametisse astumiseni on jäänud, on selline ühekordne käik poliitikasse või on siin mingi pikem plaan," ütles Samost saates.

"Minule teadaolevalt tema suhtekorraldusettevõttel Powerhouse läks päris hästi. Ja see on suuresti tema enda isikuga seotud ja ilma temata see ilmselt sama edukalt tegevust jätkata ei saa," lisas ta.

Samost jätkas, et teisest küljest ütles Mäggi "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et ta kavatseb ka valimistel osaleda, aga see kirjeldus, miks ta valimistel osaleb, oli toodud Reformierakondlase Kristen Michali kriitika läbi. Michal heitis talle ette mandaadi puudumist.

"Kristen Michal juba Facebookis kirjutas, et mul pole mandaati. Ja siis mõtlesin kohe, kuidas ma selle mandaadi hangin. Ja nüüd Kristeni soovitusel ma pean siis kandideerima ja võtan selle mandaadi tagantjärgi," vastas Mäggi Michalile.

Samosti sõnul ei räägi selline avaldus pikemaajalisest plaanist poliitikas osaleda.

"Isegi sellest pole ma täpselt aru saanud, kas ta Keskerakonna liikmeks ikka astub. Kui ta ei astu Keskerakonna liikmeks, siis oleks siin küsimärke päris palju. Kui ta astub, siis see piirab tema edasist tegevust suhtekorraldajana," arutles Samost.

"Ma ei saa aru, kas see on mingi lühiajaline seiklus või see on mingi pikaajalisem plaan poliitikaga liituda. Kui see on seiklus, siis ma ütlen, et pigem on õigus Janek Mäggi ja Jüri Ratase valiku kriitikutel. Kui ta on pikemaajalisem plaan, eks siis näis. Siis tuleks sellele optimistlikult vaadata, et äkki siis inimene õpib ametis," ütles Samost veel.

Ainar Ruusaar arvas, et tegemist ei ole seiklusega. "Nii vanad mehed üldiselt ei kipu enam seiklema," ütles ta.

"Tegemist on endise panda asepresidendiga, siis kui ta oli veel päris noor mees, ajakirjanikuga, inimesega, kes on juhtinud ja toimetanud telesaateid, kes on omanud päris edukat ettevõtet ja omab ka praegu," loetles Ruussaar.

Miks Vaheri ja Sinisalu ametisse nimetamine edasi lükati?

Ainar Ruussaar puudutas saates ka tema jaoks üht kummastust tekitanud sündmust. Nimelt pidi valitsus neljapäevasel istungul uueks ametiajaks ametisse nimetama nii politsei- ja piirivalveameti senise peadirektori Elmar Vaheri kui ka kaitsepolitseiameti praeguse juhi Arnold Sinisalu. See aga lükati tulevasse nädalasse.

"Minu jaoks on tekkinud üks küsimärk. Kolmapäeval teatas valitsus ametlikult, et kavatseb istingil nimetada piirivalve- ja politseiameti juhiks uueks tähtajaks praegu seda ametit juhtiva Elmar Vaheri ja uueks viieks aastaks kaitsepolitsei juhi Arnold Sinisalu. Aga midagi juhtus. Ja need kaks punkti lükkas valitsus edasi," lausus Ruussaar.

"Ehkki pealtnäha oli tegemist lihtsa asjaga ja peaminister Jüri Ratas ise avalikult kinnitas vähemalt Elmar Vaheri puhul, et jah, tema esitab Elmar Vaheri kandidaadiks. Ju siis on mingi probleem ja ma julgen väita, et see probleem on poliitiline. Ja ma julgen spekuleerida ka selle üle, et selle poliitilise probleemi, ehk selle edasilükkamise taga on Isamaa ja Res Publica Liit," rääkis Ruussaar.

Samost viitas, et see on teada, et selle taga IRL on. "Ma ennustan, et Helir-Valdor Seeder seekord pisut taidleb ja valitsus saab Elmar Vaheri ära kinnitada," ütles Samost.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: