Amet: mereuuringuteta ei saa Merivälja muuli planeeringuga edasi minna

Merivälja muulil
Merivälja muulil Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Pirita linnaosakogu ja linnaosavanema heakskiiduta jäänud Merivälja muuli detailplaneeringu edasine saatus on nüüd Tallinna linnaplaneerimise ameti kätes, kelle teatel ei näe nad võimalust planeeringumenetlust jätkata, enne kui on tehtud põhjalikud mereuuringud.

Linnaplaneerimise amet sai juuni alguses, pärast Pirita linnaosavalitsuse ja linnaosakogu mittenõustumist Ranna tee 1 detailplaneeringu lahendusega Fausto Capitalilt kirja, kus arendaja selgitas enda arusaamu ja soovis täpsustatud planeeringulahenduse esitamist hiljemalt tänavu oktoobriks.

Raepressist öeldi ERR-ile, et linnaplaneerimise ameti poole pöördus 7. juunil Merivälja Aedlinna Seltsi esindajana advokaadibüroo Sorainen, kes tõi välja, et arendaja on jätnud käsitlemata olulised asjaolud, mida tuleb detailplaneeringu menetluses analüüsida, ning seisukohad, mille selts soovib ümber lükata.

Seltsi täiendavad seisukohad ja taotlused arenduse teemal lubas advokaadibüroo esitada 20. juunil.

Merivälja Aedlinna Seltsi juhatuse liige Külli Kroon ei soovinud Soraineni palkamist kommenteerida, viidates lepingutingimustele.

Linnaplaneerimisamet kujundab kõigi esitatud vastuväidete ja ettepanekute osas oma seisukoha välja koostöös keskkonnaametiga ning pärast Sorainenilt seisukohtade saamist.

"Enne põhjalikumaid mereuuringuid tegemata, millest peaks selguma sadama rajamise võimalikkus, ei näe amet võimalust planeeringu menetluse jätkamiseks," edastas Raepress ameti positsiooni.

Fausto Capital OÜ soovib Ranna tee 1 ehitada kolmekorruselise jahisadama koos restorani ja hotelliruumidega. Esitatud planeering on 17 protsendi ulatuses omaniku maa-alal, ülejäänu on planeeritud linna maale. Planeeritavas kohas asub Merivälja muul, kus on praegu looduslik kivine rand vaatega Tallinna siluetile. 

Kohalike seltsid on planeeringu vastu võidelnud, viidates puudulikele mereuuringutele ning arenduse liiga suurele mahule.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: