Linnaosakogu nõuab Merivälja muuli planeeringule uut keskkonnauuringut

Merivälja muul.
Merivälja muul. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Pirita linnaosakogu otsustas ühehäälselt, et nad ei saa Merivälja muuli detailplaneeringut heaks kiita enne, kui pole hinnatud selle merelisi keskkonnamõjusid.

Pirita linnaosakogu esimees Ülle Rajasalu ütles ERR-ile, et esmaspäevasel koosolekul võeti vastu ühehäälne otsus, et Ranna tee 1 detailplaneeringu puhul on vaja ära teha ka mereline keskkonnamõjude hindamine.

"Siis saame teha ka otsuse, kas positiivse või negatiivse, sest meil peab olema ka alus, mille üle me otsustame," sõnas ta, märkides, et mere teemal on esitatud igasuguseid seisukohti. "Meil on vaja kirjalikku uuringut, mis on õige ja mis vale".

Rajasalu lisas, et linnaosakogus ei ole mereasjatundjad, mistõttu peab Tallinna keskkonnaamet paika panema, milliseid kriteeriume uurimisel täpselt arvesse võtta.

"Tegelikult oleksid nad pidanud keskkonnamõjude hindamisel kohe laskma selle ära teha," märkis ta.

Linnaosakogu esimees on enda sõnul olnud ühenduses ka Tallinna peaarhitektiga, kes samuti põhjalikumat keskkonnamõjude hindamist toetab.

"Nii või teisiti tuleb see ära teha. Isegi kui me otsustame sellele positiivse hinnangu anda, peavad nad nagunii seda tegema, sest nad peavad teadma, kui kõrged või paksud peavad tulema merelukud ehk muulid, kõiki selliseid asju, sest meri teeb oma ja meri võtab oma - sul peavad nii või teisiti olema need asjad tehtud," tõdes Rajasalu.

Pirita linnaosavanem Alina Tubli ütles, et tema kätte pole esmaspäevase koosoleku protokoll veel jõudnud, kuid kui see saabub, annab ta detailplaneeringule oma hinnangu ning see saadetakse koos linnaosakogu protokolliga edasi linnaplaneerimisametisse, kes eeldatavasti peaks oma vastuse andma paari nädala jooksul.

Merivälja muuli detailplaneeringut on Pirita linnaosakogus arutatud mitmeid kordi ning sel teemal on koos käinud ka ümarlaud. Kohalikud seltsid on seisnud planeeringule vastu, pidades selle mahtu liiga suureks.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: