Merivälja muuli planeeringu materjalide vettpidavust hakkab uurima ekspert

Merivälja muul.
Merivälja muul. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Järgmisel nädalal alustab Tallinna keskkonnaameti tellimusel tööd ekspert, kes peab veebruariks välja selgitama, kas kohalike vastuseisu pälvinud ja Pirita linnaosakogus tagasi lükatud Merivälja muuli detailplaneeringu materjalid on piisavalt üksikasjalikud ja täpsed.

Möödunud aasta mais otsustas Pirita linnaosakogu jätta Ranna tee 1 asuva Merivälja muuli detailplaneeringu heaks kiitmata, leides, et enne on vaja hinnata merelisi keskkonnamõjusid. Ka linnaosavanem Alina Tubli jättis planeeringu kooskõlastamata.

Möödunud aasta juunis öeldi Tallinna linnaplaneerimise ametist, et enne põhjalikke mereuuringuid nad planeeringumenetluse jätkamiseks võimalust ei näe.

Nüüdseks on möödunud ligi pool aastat ning linnaarhitekt Endrik Mänd ütles ERR-ile, et vahepealsel ajal ei ole planeeringu asjus märkimisväärset liikumist toimunud. Linn on kohtunud planeeringu vastu võidelnud Merivälja aedlinna seltsiga ja teemad nendega üle rääkinud, edasine on aga keskkonnaameti kätes.

"Tallinna keskkonnaamet pidi välja selgitama, millises ulatuses neid uuringuid tarvis on ja ka vastavad uuringud tellima," rääkis Mänd.

Keskkonnaameti keskkonnahoiu osakonna juhataja Märt Holtsmann ütles, et päris uuringuid praeguses olukorras siiski läbi viia vaja ei ole, küll aga tellib keskkonnaamet detailplaneeringu mahus esitatule ekspertiisi, mis peab selgitama, kas esitatud materjalid on piisavalt üksikasjalikud ja täpsed.

"Eksperdiga on kokkulepe, et ta saab tööga alustada tuleval nädalal. Tulemuse loodame saada veebruariks," lisas Holtsmann.

Seda, kui kulukaks eksperdi töö kujuneb, ei soovinud ta öelda, kuid märkis, et ekspertiisi kulud kannab sõltumatuse tagamiseks Tallinna keskkonnaamet ning tulemustest teavitatakse kindlasti ka avalikkust.

Fausto Capital OÜ soovib Ranna tee 1 ehitada kolmekorruselise jahisadama koos restorani ja hotelliruumidega. Esitatud planeering on 17 protsendi ulatuses omaniku maa-alal, ülejäänu on planeeritud linna maale. Planeeritavas kohas asub Merivälja muul, kus on praegu looduslik kivine rand vaatega Tallinna siluetile.

Kohalike seltsid on planeeringu vastu võidelnud, viidates puudulikele mereuuringutele ning arenduse liiga suurele mahule.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: