Pirita linnaosavanem jättis Merivälja muuli planeeringu kooskõlastamata

Merivälja muulil
Merivälja muulil Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Pirita linnaosa vanem Alina Tubli jättis kooskõlastamata Ranna tee 1 ehk Merivälja muuli detailplaneeringu ja ütles, et nõusoleku saamiseks on vaja teha rohkem uuringuid, vähendada ehituse mahtu ja pidada kinni lähteülesandest.

"Detailplaneeringu koostamise lähteülesanne näeb ette, et detailplaneeringust on vaja esitada mitu varianti. Seda pole kahjuks tehtud. Samamoodi pole arendaja kindlalt öelnud, millisel määral on ta valmis praegust detailplaneeringut muutma," lausus Tubli.

Ta lisas, et nõusoleku saamiseks on vaja teha mitmeid muudatusi - teha rohkem uuringuid, vähendada ehituse mahtu ja pidada kinni lähteülesandest.

"Täiendavalt tuleb läbi viia põhjalikud merekeskkonna ja merepõhja geoloogilised uuringud ning nende läbiviimiseks on vaja detailplaneeringusse sisse kirjutada täpsemad andmed. Lisaks tuleb vähendada rajatava sadamaala suurust ja sadamat teenindava hoone kõrgust, korruste arvu ning ehitusalust pinda. Lisaks ei tohi sadamahoonesse ette näha hotellikohti. Käesoleval hetkel ei ole ma kindel, et arendaja on valmis neid muudatusi sisse viima," sõnas linnaosavanem.

Kohalikud elanikud ja asumiseltsid seisid Ranna tee 1 detailplaneeringu vastu, tuues välja, et Merivälja muul on looduslikult sadamaks sobimatu ja esitatud detailplaneeringust ei selgu, millist mõju avaldab sadama rajamine praegusele Pirita rannaalale. Samuti ei selgu detailplaneeringust rajatava muuliosa ja lainemurdja kõrgus.

Fausto Capital OÜ soovib Ranna tee 1 ehitada kolmekorruselise jahisadama koos restorani ja hotelliruumidega. Esitatud planeering on 17 protsendi ulatuses omaniku maa-alal, ülejäänu on planeeritud linna maale. Planeeritavas kohas asub Merivälja muul, kus on praegu looduslik kivine rand, kust avaneb vaade Tallinna siluetile. 

Pirita linnaosakogu otsustas 7. mai kogunemisel ühehäälselt jätta Ranna tee 1 detailplaneeringu heaks kiitmata, sest enne on vaja hinnata merelisi keskkonnamõjusid.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: