Tuhandete pensionärideni jõuab 115-eurone toetusraha ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sajaeurone rahatäht.
Sajaeurone rahatäht. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Sotsiaalkindlustusamet maksab reedel koos oktoobri pensionig välja 115-eurose üksi elava pensionäri toetuse, mis jõuab 79 370 inimeseni.

Toetuse maksmiseks kulub 9,13 miljon eurot. Toetus makstakse välja koos oktoobri pensioniga, kas pangaülekandega või kojukandena. 

Toetus on mõeldud inimestele, kes ajavahemikus 1. aprillist kuni 30. septembrini on vanaduspensionieas, elavad rahvastikuregistri andmetel üksi ning kelle kättesaadav pension on väiksem kui 1,2-kordne Eesti keskmine vanaduspension. Sel aastal on piiriks 492 eurot.

Toetust on õigus saada ka eestkostjatel ning eestkostetavatel, hooldekodude elanikel ning inimestel, kes vastavad toetuse saamise tingimustele, kuid kellega samale aadressile sisse kirjutatud inimene on hooldekodus.

Toetust ei ole tarvis ise taotleda, sest sotsiaalkindlustusamet maksab selle välja automaatselt registriandmete alusel.  

Reformierakonna valimisprogrammis on lubadus tõsta üksi elavate pensionäride toetus keskmise kuupensionini. Keskerakond on aga öelnud, et vaja on erakorralist pensionitõusu ning pensionitõus on üks järgmiste valimiste põhiteemasid.

Eelmisel aastal sai üksi elava pensionäri toetust 83 749 inimest ehk üle 4000 inimese rohkem kui sel aastal. Mullu kulus selleks kokku 9,6 miljonit.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: