Tsahkna: kui riigikogu töötaks nädal kuus, oleks see väärt keskmist palka

{{1533102540000 | amCalendar}}
Margus Tsahkna
Margus Tsahkna Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu liige Margus Tsahkna tahab viia sügisel parlamendi töölauale viis riigikogu tööd muutvat ettepanekut, sealhulgas on ka ettepanek riigikogu palgareformiks.

Tsahkna kirjutab Postimehes oma arvamusloos, et riigikogu liikmetele makstakse praegu palka kõrgemate riigiteenijate ametipalkade seaduse alusel, kuid kui vaadata riigikogu liikme praegust koormust, siis ei ole see proportsionaalne.

Tsahkna sõnul saavad paljud oma ala asjatundjad erialasest tööst suuremat sissetulekut ning arvestades senist jäika riigikogu töökorraldust, kus oma senise eluga ei ole võimalik jätkata, siis elukvaliteedi langust aadete nimel ette ei võeta, mistõttu on kaks teed: kas tõsta riigikogu liikmete palka veelgi või vaadata see üle ja leida terviklahendus.

"Ettepanek on vaadata riigikogu liikmete palgasüsteem üle ning viia vastavusse nende töösse investeeritud ajaga. Miks mitte fikseerida, et riigikogu liikme töötasu on üks Eesti keskmine palk," leiab Tsahkna, kelle hinnangul oleks see mõeldav, kui riigikogu täiskogu toimuks ühel nädalal kuus.

Riigikogu palgad on praegu järgmised: riigikogu liige 3437 eurot kuus, riigikogu komisjoni aseesimees ja fraktsiooni aseesimees 3966 eurot, riigikogu aseesimees, komisjoni esimees ja fraktsiooni esimees 4494 eurot, riigikogu esimees 5288 eurot ning lisanduvad kuluhüvitised, mis moodustavad kuni 30 protsenti palgast ehk tavaliikmel pisut üle 1000 euro kuus. 

Tsahkna oma plaane ei avalikusta

Kuigi parteitud ja praegu riigikogus nn aknaalusena töötavat Tsahknat on viimastel kuudel seostatud partei loomist kaaluva MTÜ-ga Eesti 200, ei avaldanud Tsahkna ERR-ile, mis on tema edasised plaanid.

"Tänane artikkel ei ole kuidagi seotud sellega, mis ma edasi teen. Aga see ei ole mingi saladus, et olen käinud päris mitmetel Eesti 200 üritustel. Olen kursis, mis nad teevad, ja need arutelud on väga lahedad," ütles Tsahkna.

"Ütlen oma otsuse, mis ma edasi teen, kui see otsus on valmis. Teen seda suve lõpus või sügise alguses. Annan kindlasti teada," lubas Tsahkna.

Toimetaja: Marek Kuul, Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: