Sotsiaalministeeriumi asekantsler Rait Kuuse liitus Eesti 200-ga

Sotsiaalministeeriumi asekantsler Rait Kuuse.
Sotsiaalministeeriumi asekantsler Rait Kuuse. Autor/allikas: ERR

Sotsiaalministeeriumi asekantsler Rait Kuuse on liitunud erakonnaks pürgiva MTÜ-ga Eesti 200 ning avaldanud Eesti Päevalehes liikumise sotsiaalvaldkonna programmilisi seisukohti valgustava arvamusloo.

"Hakkame sotsiaalkaitset korraldama ja rahastama keskselt, riigi vahetul juhtimisel," selgitab Kuuse.

"Fakt on see, et oleme oma riiki valitsenud liiga kohmakalt. Nii nagu muudes eluvaldkondades, on ka sotsiaalkaitses 79 + 1 erinevat viisi, kuidas asju teha. Inimesed ei vääri sellist kohtlemist Eesti-suuruses riigis, kus killustatus ei ole lihtsalt mõistlik," märgib Kuuse omavalitsuste arvule viidates.

"Kasutame ära oma targa riigi võimalused. Nendeks on ennekõike andmed ja võimekus neid nutikalt kasutada. Need andmed on valdavas ulatuses praegu riigi käes ning kasutada. See on viinud olukorrani, kus sotsiaalkaitses ei teata kohalikul tasandil tihtipeale oma inimeste muresid ega muredele lahendusi või siis napib oskusi, andmeid ja vahendeid süvaanalüüsi läbiviimiseks. Lõpetame selle ootuse ära, et meil tekiks 79 erinevat võimalust sotsiaalkaitset korraldada."

Kuuse lisab, et peretoetuste taseme osas kannatab Eesti arenenud riikidega võrdluse välja, ent eakate toimetulek valmistab piinlikkust. "Väärib tähelepanu, et riiklikult makstavad peretoetused jõuavad kõigini, kuid enamjaolt kohalikul tasandil korraldatud eakate toetamine on ebaühtlane."

Teisipäeval kinnitas riigikogu fraktsioonitu liige Margus Tsahkna intervjuus ERR-ile, et liitub parteiks pürgiva MTÜ-ga Eesti 200.

"Loodan, et Eesti 200 sünnib tõsine poliitiline liikumine. Pean silmas jõudu, kes osaleb valimistel," rääkis Tsahkna. Riigikogu valimistel saavad osaleda ainult erakonnad.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: