Jüri Ratase väitel saab koalitsioon riigikogus ka vähemuses olles hakkama

Jüri Ratas.
Jüri Ratas. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas avaldas veendumust, et valitsusliit saab riigikogus hakkama ka 50 häälega ning 2018. aasta riigieelarve saab vastu võetud.

Kuidas te kommenteerite olukorda, et valitsusliit on jäänud riigikogus vähemusse?

Kindlasti valitsusliit töötab edasi. Sotsiaaldemokraadid, Isamaa ja Keskerakond seisavad selle eest, et Eesti elu viiakse edasi. Seisame oma koalitsioonileppe ja tegevusprogrammi eest.

Meie suurim ja põhimõttelisem dokument on riigikogus, see on riigieelarve, olen täiesti veendunud, et riigieelarvele on riigikogus rohkem toetust, kui ainult koalitsioonisaadikud isegi tänases olukorras.

See valitsusliit läheb kindlasti lõpuni?

Küsimus pole selles, et kas valitsusliit läheb valimistele koos lõpuni vaid selles, et valitsusliit peab olema tegus ja töine, tal peab olema usaldus ja peab tegutsema. Ja iga päev seisma nende otsuste eest, et seista Eestimaa ja Eesti elanike eest ja kui seda enam valitsusliidul ei ole ehk motiveeritust otsuseid teha. Siis pole valitsusliidul mõtet. Täna on need omadused kõik olemas ja töötame igapäevaselt edasi.

Kas peate nüüd rohkem arvestama opositsiooniga?

See on poliitilise kultuuri küsimus. Mida laiapinnalisemalt suudetakse arvestada, seda parem. Ka see, et opositsiooni võetakse kuulda ja neid kaasatakse, siis see ei ole üldse halb asi.

Tuli see Tiina Kangro otsus üllatusena?

Jah, mina ei teadnud seda.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: